Uçurtma şenliği yoğun ilgi gördü

Van'da 1 Ekim Dünya Çocuk Günü nedeniyle geleneksel uçurtma şenliği düzenlendi. Van Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda Tarihi Van Kalesinde bu yıl 2.si düzenlenen uçurtma şenliğinde binlerce çocuk, gökyüzündeki uçurtmalarıyla renkli görüntüler oluşturdu.

Uçurtma şenliği yoğun ilgi gördü

Çocuk ve gençlerin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, kültürel etkinliklerine de devam ediyor. 
Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve çok büyük ilgi ve katılımın sağlandığı uçurtma şenliği bu yıl da 1 Ekim Dünya Çocuk Gününde renkli görüntülere sahne oldu. 
Van Valiliği ile birlikte organize edilen etkinlik Van Kalesinin güney kısmında bulunan Hüsrev Paşa Camiinin yanında yapıldı. Uçurtma Sanatçısı Zahit Mungan’ın da katıldığı etkinlikte binlerce çocuk uçurtmalarını gök yüzünde dalgalandırdı. 
Etkinliğin açılışına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu,  kurum amirleri ve binlerce çocuk katıldı.
Açılışta basın mensuplarına konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, bu tür kültür ve sosyal etkinliklerin devam edeceğini belirterek, şenliğe geçen yıldan daha yoğun bir ilgi gösterildiğini söyledi.

Genel Sekreter Çelikel, "Uçurtma festivalimizin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Vanlı hemşerilerimiz etkinlikte çok güzel bir görüntü oluşturdu. Geçen yıl 2-3 bin uçurtmayla yaptığımız etkinlik bu yıl 5-6 bin uçurtmayla gerçekleştiriliyor. Çok büyük bir ilgi var. Kültürel, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak ailelerimizin keyifli bir hafta sonu geçirmesini istedik. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir" dedi. 

Etkinliğe katılan 9 yaşındaki Hayat Özkale ise "Uçurtma uçurmayı çok seviyorum. Festival de çok güzel. İyi ki düzenlenmiş. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Van Bölge Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2023, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER