Tuşba’da karla mücadele çalışması…

Tuşba Belediyesi, etkili olan kar yağışı ile birlikte, 25 personel ve 13 araçla yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Tuşba’da karla mücadele çalışması…

Van'da dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte ulaşımda herhangi bir aksamanın yaşanmaması için yoğun bir mesai harcayan Tuşba Belediyesi ekipleri, yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde kar yağışı ile birlikte etkili olan tipi nedeniyle kapanan birçok kırsal mahalle yolunu açık tutmak için gece boyunca çalışan belediye ekipler, 67 mahalledeki 660 kilometrelik yol ağını açık tutmak için çalışmalarını; 4 greyder, 3 hidromek, 2 loder, 3 bıçaklı kamyon ve 1 tuzlama aracı ve 25 personelle yürütüyor.

Karla mücadele planlamalarını kış sezonu başlamadan yaptıklarını vurgulayan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, belediye olarak yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için her türlü müdahaleye hazırlık yaptıklarını söyledi.

Başkan Akman, “Vatandaşlarımızın sorun yaşamaması ve kış mevsimini güzel bir şekilde geçirmeleri için gerekli planlama ve hazırlıklarımızı yapmıştık. Vatandaşlarımızın mağdur olması için ekiplerimiz gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışıyorlar. Bu soğuk havada büyük bir özveriyle çalışan karla mücadele ekiplerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2024, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER