banner24

Tuşba'da karla mücadele çalışmaları sürüyor

Tuşba Belediyesi, Mart ayının son günleri olmasına rağmen ilçeyi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle yollarını açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tuşba'da karla mücadele çalışmaları sürüyor

    Van'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, Tuşba ilçesinde de hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte etkisini artıran tipi birçok mahalle yolunun ulaşıma kapanması üzerine harekete geçen Tuşba Belediye ekipleri, yolları tekrar ulaşıma açmak için adeta seferberlik başlattı.

 

   Özellikle tipinin etkili olduğu ilçenin yüksek rakımlı yerleşim yerlerinde kar kalınlığının yer yer 30 santimetreyi bulduğu Pirgarip, Yalnızağaç, Kozluca, Çobanoğlu, Gölyazı, Gedelova ve Çomaklı mahallerinden yol açma çalışmalarına başlandı.

 

  Mart ayının son günleri olmasına rağmen halen karla mücadele çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Kar yağışı merkez mahallelerimizde etkisini hafif göstermiş olsa da yüksek rakımlı mahallelerimizde karın etkisi oldukça fazla oldu. Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın özellikle ulaşımda sorun yaşamaması için ekiplerimiz yoğun mesai harcıyor. Bu yıl ağır geçen kış mevsimi boyunca hiçbir mahallemizin yolunun kapanmasına müsaade etmedik. Şimdi de mahallelerimizin yollarının kapanmaması için tüm ekiplerimiz sahada çalışıyorlar” dedi. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER