Tuşba’da atık pil toplama kampanyası sonuçlandı

Tuşba Belediyesi’nin, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile ortaklaşa ilçede bulunan okullara yönelik gerçekleştirdiği ‘Atık pil toplama’ kampanyası sonuçlandı. Başkan Akman, en fazla pil toplayan okulları ödüllendirdi.

Tuşba’da atık pil toplama kampanyası sonuçlandı

     Tuşba’da bulunan okullara yönelik gerçekleştirilen ‘Atık pil toplama’ kampanyası sonuçlandı. Çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında okullarda düzenlenen kampanya ile yüzlerce kilogram atık pil kaynağında ayrı toplatılarak geri dönüşüme kazandırıldı.

    Kampanyanın koordinasyonunu yürüten öğrencileri ile birlikte Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ı ziyaret eden birinci ve ikinci olan okulların yöneticilerine ödülleri verildi. Büyük ilgi gören kampanya çerçevesinde 290 kilogram atık pil toplayarak birinci olan Hacı Ömer Sabancı İlk ve Orta Okulu’na ‘Robotik Sistem Seti’ ve 50 kilogram atık pil toplayan Milli Eğitim Vakfı İlk ve Orta Okulu’na ise ‘Top Seti’ hediye edildi.

    Geçtiğimiz yıl yaşanan pandemiden dolayı okulların zaman zaman kapalı olmasına rağmen 3 okulda 370 kilogram atık pil toplandığını vurgulayan Başkan Akman, kampanyanın çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarını yaygınlaştırılması bakımından önemli olduğunu söyledi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER