banner31

Terzioğlu, yeniden Memleket Partisi’nin il başkanı…

Memleket Partisi Van 1. Olağan İl Kongresi yapıldı. Tek liste halinde gidilen kongrede Haluk Terzioğlu yeniden başkan seçildi.

Terzioğlu, yeniden Memleket Partisi’nin il başkanı…

Bir toplantı salonunda gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kongreye katılan Memleket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Dudu, Başkale ve Çaldıran’da meydana gelen sel felaketinden dolayı Van halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

Son günlerde Türkiye’nin yangınlarla, sellerle bir mücadele halinde olduğunu aktaran Dudu, “Geçtiğimiz günlerde Batı Karadeniz’de de çok korkunç bir sel felaketiyle karşı karşıya kaldık. Ben sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize baş sağlığı diliyorum.  Umarım en kısa zamanda bu doğal afetlerin getirdiği yaralar sarılır ve bundan sonra bu afetlere karşı ülkemiz, devletimiz çok daha hazırlıklı olur” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİ BİTMİŞ, İFLAS ETMİŞ”

Memleket Partisi’nin neden kurulduğu ile ilgili açıklamada bulunan Dudu, “Türkiye, yaklaşık 20 yıldır kötü yönetiliyor ve bu kötü yönetimin sonuçları artık iyice ortaya çıkmaya başladı. Ne yazık ki, Türkiye’nin ekonomisi bitmiş, iflas etmiş. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birkaç gün önce ‘küllerimizden yeniden doğacağız’ ifadesiyle de ne yazık ki bu tespitin doğruluğunu ortaya koydu. Bu bir nevi itiraftır. Ayrıca özellikle dış politikada yapılan hatalar, bir göçmen sorunu olarak karşımıza çıkmış durumda. Önümüzdeki 20- 30 hatta 50 yılın belki daha ötesinin de eğer çözülmezse en büyük sorunu, göçmen sorunudur. Tarih boyunca bu halk her zaman zor durumda olan insanlara sahip çıkmıştır. Elbette sahip çıkacağız ama bu sonsuza kadar sürmez. Üstelik yanı başımızda Suriye’de bir dram yaşandı. Umuyorum bu savaşın sonu yaklaştı ama Türkiye’nin bir an önce orada barış şartlarının oluşmasına katkı yapması ve sonrasında da 10 yıldır misafir ettiğimiz Suriyelilerin, insana yaraşır şekilde bu misafirliklerini sona erdirerek, oraya dönme koşullarını oluşturması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR MUHALEFETTEN, MUHALEFET İKTİDARDAN MEMNUN”

Konuşmalarında iktidar ve muhalefete yüklenen Dudu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ne yazık ki bugüne kadar bu iktidarı demokratik koşullarda, sandıkta devirecek bir muhalefet oluşamadı. Bunu göremiyoruz. İktidar muhalefetten, muhalefet iktidardan memnun. Zaten muhalefetin iktidar olmak gibi bir derdi yok. Bazı yerel yönetimlerdeki yerel iktidarla, mutlu ettiği azınlık onlar için yeterli. Türkiye’nin sorunlarını kökten çözmek gibi bir hedefleri yok. İşte Memleket Partisi, bu ihtiyacın gereği olarak, bu halka yeni bir umut olarak kuruldu. Bu ülke, bu halk, bu iktidara da bu muhalefete de mecbur değildir, mahkum değildir”

“KARARLILIKLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Van’ın kendileri için çok önemli olduğuna da değinen Dudu, “Van, bizim örgütlenme anlamında en başarılı olduğumuz illerden bir tanesi. Aynı zamanda en umutlu olduğumuz illerden de bir tanesi. Bu çok zor bir iş. Biz bu zor işi, Genel Başkanımızın önderliğinde ve Genel Sekreterimizin olağanüstü çabalarıyla sonlandırmaya çok yaklaştık. İnşallah 18 Eylül’de kurultayımızı yapacağız. Bu bir mucizedir ve bu mucize devam edecek. Biz buna inanıyor ve bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Sizin de buna inanmanızı istiyorum. Ben bu çerçevede Memleket Partisi Van 1. Olağan İl Kongresi’nin Van’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Tek liste halinde gidilen kongrede Memleket Partisi Van İl Başkanı seçilen Haluk Terzioğlu ise yaptığı teşekkür konuşmasında, Türkiye’de meydana gelen doğal afetlerden dolayı ciğerlerinin yandığını söyledi. 

18 Mayıs 2021’de aldığı yetki belgesi ile çalışmalara hemen başladıklarını belirten Terzioğlu, “Yaklaşık 3 aylık bir süre içinde önce il başkanlığımızı hizmete açıp ardından 5 ilçemizin kongrelerini gerçekleştirdik. İlimize gelerek bizleri sevindiren Sayın Genel Başkanımız, genel başkan yardımcılarımız ve kurucularımızla birlikte İl ve ilçe başkanlıklarımızın açılışlarını yaptık. Yine bu geçen süre içerisinde, il örgütümüz Van’ın sorunlarını dile getirmiş, sel bölgesine gidilerek oradaki selzedelerin sorun ve sıkıntıları ile ilgili genel merkeze bilgilendirmelerde bulunulmuştur. Bu süre içerisinde bu büyük başarıyı elde eden genel merkezimize, il ve ilçe yöneticilerimize huzurunuzda bir kez daha şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

“MEMLEKET, ADALET, VİCDAN VE İŞ DİYEREK GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE GERİ ALACAĞIZ”

Memleket Partisi’nin bir çift mavi göz ışığında, geleceğin teminatı olan çocukların daha demokratik ve refah içinde yaşamasını amaçladığının altını çizen Terzioğlu, “Din, dil, ırk ve mezhep ayrımcılığına karşı olan partimiz; doğaya ve çevreye saygılı, kadına şiddete ve çocuk istismarına sesiz kalmayan bir partidir.  Terörün her türlüsüne lanet ederek, ülkenin birliği ve gelişmesi  için Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyecek olan Memleket Partisi; umutlu gözlerle bakan insanlar için, Türkiye için, yarınlar  için yola çıktı. İtiraz edip ama itaat etmeyerek; memleket, adalet, vicdan ve iş diyerek geleceğimizi hep birlikte geri alacağız. Bu duygularla tarihi kongremizin ülkemize, geleceğimize, ilimize ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER