Gürpınar Belediyesi futbol turnuvası başlıyor

Gürpınar Belediyesi geleneksel futbol turnuvası kura töreni düzenlendi.

Gürpınar Belediyesi futbol turnuvası başlıyor

İlki 2019 yılında Gürpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü himayesinde gerçekleşen mahalleler arası futbol turnuvası bir yıllık aradan sonra tekrar düzenleniyor.

İlçedeki gençlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın bu yılki kura törenine Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ta katıldı.

Kültür Merkezinde düzenlenen kura çekiminde gençlerin yoğun sevgisi ile karşılaşan Başkan Tanış, daha sonra Atatürk Bahar Futbol turnuvasında şampiyon olan Gürpınar Belediye spor oyuncularını tebrik ederek madalyalarını takdim etti.

29 takımın katıldığı kura çekim töreninde açılış konuşmasını yapan Başkan Tanış, “Gençlerin yoğun ilgi ve alakası bizleri mutlu ediyor. Sportif faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Gürpınarımız bir kez daha mahalleler arası futbol turnuvasıyla kıyasıya bir mücadeleye giriyor. Her biriniz farklı mahalleler adına katılıyor olsanız da bu turnuvayı birlik, beraberlik ve dayanışma adına sporun barıştırıcı ve birleştirici özelliğinin öne çıkarma adına düzenliyoruz. Umarım turnuvamız hem izleyenler hem de oynayanlar için keyifli bir vakit alanı ve centilmence bir turnuva olur.” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER