Sokak hayvanlarına şefkat eli

Van Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği sokak hayvanlarına hayat vermeye devam ediyor. Birlik bünyesinde alınan 4 araç sokak hayvanları için çalışmalarına başladı.

Sokak hayvanlarına şefkat eli

Van merkez ilçeler ile kırsal mahallelerde sahipsiz hayvanlarının en iyi şekilde korunması ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi için kurulan Van Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Sokak hayvanlarına hayat veriyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın girişimleri sonucu yaklaşık 1 yıl önce kurulan Van Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği, bakıma muhtaç evcil ve yabani sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlıyor. 

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği, Van Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde ilçe belediyelerinin de desteğiyle mülki sınırlarda bulunan rehabilitasyona ve bakıma muhtaç evcil ve yabani sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunması sağlanıyor.

Birliğin koordinasyonu Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinden yürütülürken, birlik bünyesine alınan 4 araç ise sokak hayvanları için çalışmalara başladı.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2023, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER