PFDK'dan, Vanspor'a para cezası…

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Vanspor'a, taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 28 bin TL para cezası verildi.

PFDK'dan, Vanspor'a para cezası…

Ligin 15. Haftasında Van'da oynanan Nazilli Belediyespor mücadelesi sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Vanspor Futbol Kulübü, 28 bin TL para cezası aldı.

Vanspor ile birlikte PFDK'ya sevk edilen, Yeni Mersin İdmanyurdu, Hes İlaç Afyonspor Kulübü ve Kırşehir Futbol Spor Kulübü de çeşitli cezalar aldı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Vanspor FK'nın, 26.11.2023 tarihinde oynanan Vanspor FK-Nazilli Belediyespor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına" denildi.

Öte yandan Vanspor ile birlikte PFDK'ya sevk edilen diğer takımlarla ilgili yapılan açıklamada, "Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.'nin, 26.11.2023 tarihinde Mersin Stadyumunda oynanan Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.-Ankaraspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Hes İlaç Afyonspor Kulübünün, 26.11.2023 tarihinde oynanan Hes İlaç Afyonspor Kulübü-Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, stadyumda yer alan koltukların numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 28 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Kırşehir Futbol Spor Kulübünün, 26.11.2023 tarihinde oynanan Kırşehir Futbol Spor Kulübü-Serik Belediyespor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 28 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına" ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER