Öğretmenler sahnede hünerlerini sergileyecek

İpekyolu Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yürüttüğü projelerine bir yenisini daha ekleyerek öğretmenler arası ses yarışması düzenliyor.

Öğretmenler sahnede hünerlerini sergileyecek

İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü iş birliğinde yürütülecek olan yarışmada Van’da yaşayan yetenekli seslerin keşfedilip müzik dünyasına kazandırılması hedefleniyor.

Öğretmenim ses yarışması ile ilçe geneline yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, hem öğretmenlik yapan hem de sesine güvenen öğretmenlerimizi yarışma çatısı altında buluşturuyor.

Yarışmaya katılacak eserlerin şarkı sözleri, anayasanın dayandığı temel görüş ve ilkelere, Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, Atatürk ilkelerine aykırı olmayacak nitelikte olması gerekiyor.

“Öğretmenim Ses Yarışması” başvuruları 02 Aralık 2021 tarihinde başlayıp 17 Aralık 2021 tarihinde son bulacak. Alanında uzman kişilerin jüri üyeliğini yürüteceği yarışmada birinciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye çeyrek altın hediye edilecek. Yarışmanın başvuruları ise online yapılacak olup katılımcılar  https://forms.gle/GSİKJeSYRidDKrtj8 adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER