Nur Tatar Spor Salonu Kulübü, madalyaları topladı

Van'da liseler arası düzenlenen ve 275 öğrencinin katılım sağladığı boks şampiyonasına 15 sporcuyla katılım sağlayan Nur Tatar Spor Salonu Kulübü, turnuvada madalyaları toplamayı başardı. Nur Tatar Spor Salonu sporcuları, turnuvaya damga vurarak, 6 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya almayı başardı.

Nur Tatar Spor Salonu Kulübü, madalyaları topladı

Van'da liseler arası düzenlenen şampiyonası, Nur Tatar Spor Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Kıyasıya geçen müsabakalar sonrası Nur Tatar Spor Salonu öğrencileri, turnuvaya damga vurdu.

Antrenör Naci Öz sorumluluğunda turnuvaya 12 kız, 3 erkek sporcuyla katılım sağlayan Nur Tatar Spor Salonu Kulübü, önemli bir başarı elde etmeyi başardı.

Van genelinde düzenlenen ve 275 öğrencinin katılım sağladığı boks şampiyonasında, kızlarda Nur Tatar Spor Salonu Sporcusu Elif Bakır 48 kilogram Yıldızlar Kategorisi'nde, Yadigâr Bakır 48 kilogram Genç Kategorisi'nde, Elif Uraslı 60 kilogram Yıldızlar Kategorisi'nde, Ümmü Selem Bora ise 63 kilogram Genç Kategorisi'nde birinci olurken, Tuba Özkan 52 kilogram Genç Kategorisi'nde, Münevver Yiğit 57 kilogram Yıldız Kategorisi'nde, İsra Ayhan 54 kilogram Yıldız Kategorisi'nde, Meryem Budak 60 kilogram Yıldız Kategorisi'nde ikinci oldu.

Berilsu Ödemiş 54 kilogramda Genç Kategorisi'nde, Nur Salkım 57 kilogram Genç Kategorisi'nde, Ayşe Kuncu 48 kilogram Yıldız Kategorisi'nde üçüncü olurken, Erkekler de ise Faruk Berat Koç 86 kilogram Genç Kategorisi'nde, Kadir Osman Cengiz 81 kilogram Yıldız Kategorisi'nde birinci oldular.

Veysel Gündoğdu ise erkekler 63 kilogram Yıldız Kategorisi'nde ikinci oldu.

Boks İl temsilcisi Ayhan Öz, emeği geçen tüm antrenörlere ve ekiplerine teşekkür ederek, "26-29 Şubat 2024 tarihleri arasında Tuşba Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılan Van Okullar Arası İl Birinciliği Boks Yarışması çok zevkli ve çekişmeli müsabakalara sahne oldu. İlimizin gençleri gelecek için çok büyük umutlar vadettiler. İl genelinde il ve ilçelerde toplamda 275 sporcu katıldı ve müsabakalar çok zevk ve çekişmeli geçti. Bu müsabakalar neticesinde birinci olan sporcularımız Türkiye Boks Şampiyonasında ilimizi temsil edeceklerdir. Bize destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Yalçın Özdemir'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2024, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
İzzet ullah Habibi
İzzet ullah Habibi - 3 ay Önce

Tüm sporcuları tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER