banner24

Nazım Hikmet'in hayatı Van'da sahnelendi

Hürriyete olan düşkünlüğü ile tanınan edebiyatımızın ünlü şairlerinden Nazım Hikmet Ran'ın hayat felsefesini anlatan RAN oyunu önceki akşam Van'da sahnelendi.

Nazım Hikmet'in hayatı Van'da sahnelendi

Üvercinka KSM sahibi Fatih Taşdemir'in girişimi ile Van'a gelen sanatçı Yurdaer Okur'un sahnelediği oyuna Vanlı tiyatroseverler büyük ilgi gösterdi.

Hürriyet aşığı Nazım Hikmet Ran'ın ezberlenmiş sözleri "Sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa", "Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine", "Akın var akın, güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın " seyirciden büyük bir alkış aldı.

Oyun sonrası gazetemize konuşan Sanatçı Yurdaer Okur, "Bu akşamki oyunumuzda bizleri yalnız bırakmayan tüm Vanlı sanatseverlere yürekten teşekkür ederim. Bir toplum gerçekten sanatsız olmaz bunu bir kez daha gördük. Çünkü sanat toplumların duygu ve düşüncelerini sahneye yansıtır. Bu vesileyle bu akşam Van Devlet Tiyatrosu'na gelen tüm sanat dostlarıma şükranlarımı sunuyorum, kalın sağlıcakla, kalın sanatla" dedi.

Söz konusu oyunun Van'da sahnelenmesini sağlayan Üvercinka KSM sahibi Fatih Taşdemir ise, "Daha öncede yaptığımız organizasyonlar ile bir çok sanatçımızı buraya getirerek oyunlar oynattık. Bütün oyunlarımız gibi Nazım Hikmet Ran'ın oyunu da büyük ilgi gördü. Bu yüzden biz de böyle isabetli organizasyonlar yaptığımız için çok mutluyuz.  Bizi kırmayıp Van'a gelerek sanatsever dostlarımıza güzel bir akşam yaşatan değerli sanatçımız Yurdaer Okur'a şükranlarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER