Milletvekili Arvas, çalışmalarını sürdürüyor

AK Parti Van Milletvekili Arvas, sivil toplum kuruluşları, kanat önderleri, sanayi siteleri, mahalle ve ilçe ziyaretlerinin ardından esnafları ziyaret ediyor.

Milletvekili Arvas, çalışmalarını sürdürüyor

Siyasi ahlakı, mütevazı kişiliği ve güler yüzü ile halktan biri olan Abdulahat Arvas çalışmalarında farklı bir metot uyguluyor.

Mevcut milletvekili sıfatı ile sahada iletişim kurduğu her kesimden vatandaşa yaptıklarını sözlü ve yazılı olarak aktarmakla birlikte adeta hesap veriyor.

Son beş yılda Van’a kazandırılan yatırımları özel bir çalışma ile kitap ve dergi halinde seçmene ulaştırıyor. Aynı zamanda milletvekili adayı olarak da AK Partinin vaatleri konusunda halkı bilgilendirerek, AK Parti’ye neden ve niçin destek olunması gerektiğini anlatıyor.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere sayılı günler kalırken, Erciş ilçe merkezinde bulunan işyerlerini tek tek dolaşan AK Parti Van Milletvekili Arvas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek, destek istiyor.

“ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZIN TALEBİ KARŞILIK BULDU”

Ziyaret sonrası konuşan Milletvekili Arvas, “Esnaf sadece alan, satan, ticaret yapan bir meslekten ibaret değildir. Esnaf, aynı zamanda şehrin gözü, kulağı, sesi, vicdanı, hamisi ve yol göstericisidir. Bu nedenle AK Parti olarak, esnafımızı sık sık ziyaret ediyor, söylediklerini dikkatle dinliyoruz. Bugüne kadar yanında durduğumuz, destek olduğumuz esnaflarımız ile ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın birkaç gün önce güzel bir müjdesi olmuştu. İnşallah yeni dönemde yapılacak düzenlemeyle; küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısı 7200 güne indirilecek, SGK’lılarla eşitlenecektir. Böylelikle Bağ-Kur'lu esnafımız emeklilik için 9 bin gün (25 yıl) yerine 7200 gün (20 yıl) prim ödeyerek emekli olma hakkını elde edecektir. Bu düzenleme ile ekonominin, ticaretin ve sosyal hayatın teminatı olan esnaf ve sanatkârlarımızın talebi karşılık bulmuş oldu. Ziyaret ettiğimiz esnaflar bu konuyla ilgili memnuniyetlerini dile getirerek Sayın Cumhurbaşkanımıza dua ediyor” dedi.

“VAN BUGÜNLERE AĞIR BEDELLER ÖDEYEREK GELDİ”

Seçimlerin önemi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Arvas, “Her seçimin kendisine ve bölgesine özgü ayrı bir önemi vardır. Türkiye’nin ikinci yüz yılı olması bakımından Sayın Cumhurbaşkanımız ve bizler açısından da bu seçimin ayrı bir anlam ve önemi vardır. Bölgemiz ve özellikle Van ilimiz açısından bu seçim hayatidir. Çünkü Van bugünlere ağır bedeller ödeyerek geldi. Huzur ve güven ortamının tesis edilmesi Türkiye’nin tüm enerjisini aldı. İstikrarın sürdüğü son yıllarda Van’ın yatırım ortamı hızla iyileşti. Üretim ve kalkınma dönemi başladı. İlimiz ve ilçelerimizde birçok Organize Sanayi Bölgesi, Küçük sanayi Sitesi ve fabrikalar açıldı. İstihdam olanakları arttı. Hemşerilerimizin hayat kalitesi yükseldi, bu nedenle hayatidir tabirini kullandım. CHP’nin ülke idaresinde, HDP’nin de yerel yönetimlerde söz sahibi olduğu dönemlerde millet bunlardan çok çekti. İdeoloji ve kimlik siyaseti ile milli ve manevi değerlerimiz örselendi. Birlik ve beraberliğimize kast edildi. Daha birkaç yıl önce şehirlerimizin huzurunu bozanlar, esnafın canına ve malına musallat olanlar, şantiyeleri basıp, iş makinalarını yakanlar şimdi meydanlarda seçmenden oy istiyor. Bugün dillerine barışı pelesenk edenler, dün çözüm sürecini zehirleyenlerdir. İkiyüzlü bir siyaset anlayışı ile algı yönetenler bu zamana kadar memlekete herhangi bir katma değer sağlayamamıştır. Millet İttifakı bileşenleri ile destekçilerinin uzak ve yakın geçmişte neler yaptıklarını yaşamış bir toplum olarak, bunların tatlı dillerine ve yalan vaatlerine kanmamalıyız. Milli ve manevi değerlerimize, birliğimize, huzurumuza ve bir arada yaşama kültürümüze kast edenlere fırsat vermemeliyiz” ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2023, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER