Kuşan: Sıkıntı varsa söylerim, bedelini öderim!

Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, kentte eğer ki bir sıkıntı var ise, bunu söylemekten çekinmeyeceğini belirterek, "Bir sorun ve sıkıntı varsa çıkıp bunu dile getirmekte beis görmem. Vali, kayyum, vekil, kim sorunları çözmezse bunu dile getireceğim. Bedeli neyse ödemeye hazırım. Bizim amacımız halkın sorun ve sıkıntılarının çözümüne katkı sunmaktır. Siyaseten görevimizi yapmaya mecburuz" dedi.

Kuşan: Sıkıntı varsa söylerim, bedelini öderim!

Ak Parti İpekyolu Teşkilatı, kentte bulunan yerel ve yaygın medya mensupları ile bir araya geldi.

Elite World Otel'de gerçekleşen toplantıda beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile gazetecilerle buluşan Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, kentteki hizmetlerin eksiksiz tamamlanması için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. 31 Mart 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde İpekyolu Belediye Başkanlığı'nı kazanacaklarını ifade eden Kuşan, "Şimdiden size bunun müjdesini veriyorum. İpekyolu Ak Belediyecilik ile buluşacak" dedi. Kuşan, halkın gönlüne girmek için çalışmaların sürdüğünü de dile getirdi.

Basın toplantısına Kuşan'ın yanı sıra; Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Akın Dinçer, Teşkilat Başkanı Sinan Demir, Gençlik Kolları Başkan Sedat Avcı, Kadın Kolları Başkanı Suzan Türkoğlu ve Gençlik, Kadın Kolları üyeleri katıldı.

"10 YIL ÖNCE DE AYNI TARİHTE AYNI GÖREVE ATANMIŞTIM"

14 Ağustos'ta atamasının yapıldığını söyleyen İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, "Bundan 10 yıl önce de aynı tarihte atamam yapılmıştı. On yıl sonra aynı tarihte yine bu görev bizlere tevdi edildi. Bizlerden beklentiler vardır. İnşallah bu beklentiyi karşılamaya gayret edeceğiz. Bildiğiniz gibi yönetimimiz gayretli isimlerden oluşuyor. Akın Dinçer Siyasi ve Hukuki İşler Başkanımızdır. Sağolsun kendisi bu süreçte bizleri yalnız bırakmamak adına ekibimizde yer aldı. Hasan Akdağ bizim Halkla İlişkiler Başkanımızdır. Bugün yine bizlerle beraber. Burak Gültepe Genç Müsiad Başkanı idi. Şimdi Tanıtım ve Medya Başkanımız, kendisi de bizimle birlikte bu yola çıktı. Canan Özdeş Başkan Yardımcılığına bakıyor. Parti konularını ilgili yerlere iletmemizde öncülük yapan isimlerden biridir. Suzan Türkoğlu da altı yılını tamamlıyor. Kadın Kolları Başkanımız. Sinan Demir Teşkilat Başkanımızdır. Daha evvel de yanımızda olan isimlerden biridir. Gürgin Kent abimiz İdare ve Mali İşler Başkanımızdır. Yine Ülgen Taşdemir de ekibimizde yer alan isimlerden biridir. Gençlik Kolları Başkanı Sedat Avcı da ekibimizde yer alan isimler arasındadır" dedi.

Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanlığı'nın Odalar İş Merkezi'nde bulunduğunu belirten Yavuz Kuşan, "Hala ziyaretler sürüyor. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Kırsal mahallelerde başlamak suretiyle mahalleleri ziyaret ederek, muhtarlarla da görüşerek sorun ve sıkıntıların giderilmesi için çabalıyoruz. Sorunların çözümünü de takip etmeye çalışıyoruz. Nerede sıkıntı varsa, bu sıkıntıları görüntülü olarak alıyoruz ve muhtarlar sorunlar tamamlandıktan sonra da bizlere teşekkürlerini iletiyor" ifadelerini kullandı.

"MAHALLELERDE BAŞKANLIK OFİSLERİ AÇIYORUZ"

Mahallelerde başkanlıklar oluşturduklarını söyleyen Yavuz Kuşan, "İpekyolu ilçemizin çeşitli mahallelerinde başkanlık ofisleri hizmete açtık. Bugün de Bostaniçi Mahalle Başkanlığımız hizmete açıldı. Sorun ve sıkıntıları olanlar, bize gelemeyenler mahalle başkanlıklarına gidiyor, sorun ve sıkıntılar burada yazılıp, bizlere gönderiliyor. Bu sorun ve sıkıntıların çözümü için de gereken çalışmalarımızı yapıyoruz. Önümüzdeki hafta da Erçek Mahallesi'nde başkanlık ofisimizi açmayı planlıyoruz. Mümkün olduğu takdirde ilçemizde halkın acısında, sevincinde onlara ortak olmaya gayret gösteriyoruz. Yine gençlerle buluşma etkinlikleri düzenliyoruz. Üniversiteye hazırlanan gençlerimize kaynak kitaplar başta olmak üzere, çeşitli desteklerde bulunuyoruz. Yine sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri ziyaret ediyoruz. İpekyolu'nda ne yapılması gerekiyorsa, eksikliklerin ne olduğu yönünde herkesin görüşünü almaya çabalıyoruz. Yapabileceklerimiz ne ise onu yapmaya gayret gösteriyoruz. Bizi aşan durumlarda da ilgili yerlere sorun ve sıkıntıları dile getiriyoruz" diye konuştu.

"İPEKYOLU BELEDİYESİ'Nİ KAZANDIĞIMIZI ŞİMDİDEN MÜJDELİYORUM"

Daha önce söylediği sözleri yine tekerrür eden Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, "Daha önce de söylemiştim. İnşallah İpekyolu Belediye Başkanlığı'nı biz kazanacağız. İpekyolu'nu 'Ak Belediyecilik' ile buluşturacağız. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her zaman sahadayız ve hizmet konusunda ne gerekiyorsa yapmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

Seçimler yapılana kadar sürekli halkın arasında olmaya özen göstereceklerini belirten Kuşan, "Hafta içi aday adaylığı başvuruları yapılacak. Yine meclis üyeliği için adaylık başvuruları yapılacak. Önümüzdeki haftadan itibaren siz basın mensuplarını da bizzat yerinizde ziyaret edeceğiz" dedi.

Geçmiş seçimlere göre aday adaylığı başvurularında eski hava olup olmadığı yönündeki soruları yanıtlayan Kuşan, "Van'da bazı dönemlerde bizim oyumuz artmış, bazı dönemlerde azalmış. Bazen insanlar çok fazla bir farkla yenileceğimizi düşünüyor. Ama seçimler sonuçlandığında Ak Parti olarak iyi bir noktada olduğumuz ortaya çıkabiliyor. Benim İlçe Başkanlığı yaptığım 2014 seçimlerinde, ben o seçimleri kaybettiğimize inanmıyorum. Biz aslında o seçimleri kazandık. Yeni dönemde de inşallah başarılı olacağız. Aday adaylarının çok fazla olması bazen küskünlüklere de yol açabiliyor. Örneğin 15 başvuru olduğunda, sonuçta bir kişiye adaylık verilecek. Böyle olunca diğerleri küsebiliyor. Tabi gerçek dava adamları küsmemeli" ifadeleri kullandı.

"BASIN MENSUPLARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

Yapılan çalışmaları kendi sistemlerine yüklediklerini, sosyal medyadan paylaştıklarını anlatan Kuşan, "Ama gazetecilerin yaptığı haberler elbette çok daha önemli. O yüzden bizler toplumun gözü ve kulağı olan, toplumun sesi olan siz gazetecileri çok önemsiyoruz. Yaptığımız çalışmaların siz gazeteciler aracılığıyla kamuoyuna duyurulması bizleri mutlu ediyor. İnşallah bundan sonra da sizlerle birlikte sesimizi duyurmaya çalışacağız. Bizim yaptığımız hizmetleri duyurduğunuz için sizlere de teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra söz alan Ak Parti İpekyolu Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Akın Dinçer, "Yavuz başkanın yanında olmak benim için gurur verici. İnşallah güzel çalışmalarımız olacak. İyi bir yönetim oluştu. Güzel bir sinerji var. İpekyolu Belediyesi'ni kazanacağımıza inanıyorum. Bu seçim sürecinde elbette aday adaylığı başvuruları olacak. Kim aday olursa biz kendisine destek vereceğiz. Bu bir ekip hareketi. Ortak akılla, mutabakatla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizim aramızda da benim aday adaylığı başvurusu yapmamı isteyenler var. Ben Akın Dinçer olarak söylüyorum. 22 Kasım'a kadar ortak bir mutabakat olursa ben de başvurumu yapacağım" şeklinde konuştu.

"CEKETİMİZİ BIRAKIRIZ, KAZANIRIZ, ANLAYIŞINDA DEĞİLİZ"

Adayların kim olduğunun bazı partilerin anlayışında önemli olmadığını, ama kendileri için aynı düşüncenin söz konusu olmadığını belirten İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan, "Genel merkezin zaman zaman doğru olmayan adayları belirlemiş olabileceğini düşünüyoruz. Ama bizim için aday elbette çok önemli. Çünkü bizler, 'Ceketimizi bırakırız, kazanırız' anlayışı içinde değiliz. Bakın kazanmak için aday çok ama çok büyük önem arz ediyor" dedi.

Kentte sorun ve sıkıntı varsa bunları söylemeye çalışacağını, ödenmesi gereken bedel varsa bunu da ödemeye hazır olduğunu anlatan Kuşan, "Bu şehirde sorun ve sıkıntılar vardır. Kazanmanın yolu gönülleri kazanmaktır. Bir yerde sorun ve sıkıntı varsa, bunları anlatacağım. Yollar kötüyse, söyleyeceğim. Altyapı bozuksa anlatacağım. Doğru söylenmesi gerekiyorsa söyleyeceğim. Yaşadığım memleket benim memleketimdir. Bu ilçenin en iyi yerel gelmesi için eleştirmem gereken kim varsa eleştireceğim. Vali ise vali, kayyum ise kayyum, vekil ise vekil… Kim sorunları çözmüyorsa anlatacağım, eleştireceğim. Bedel ödenmesi gerekiyorsa da öderim"  ifadelerini kullandı.

 "YENİ NESİL ESKİ SIKINTILARI BİLMİYOR"

Yeni yetişen gençliğin eski sıkıntıların farkında olmadığını belirten Kuşan, "Bakın Ak Parti öncesi çok büyük sorun ve sıkıntılar yaşandı. Bunu yeni nesil bilmez. Ayasofya Camii'nin açılması için geçmişte insanlar eylem bile yapamıyordu. Kolu, ayağı kırılan insanlar vardır. Ben 28 Şubat döneminde Araştırma Hastanesi'nde çalışırken, başörtüsü meselesi ile ilgili bir açıklama yaptım diye, görevden atıldım. Yine eskiden Kürt sorunu vardı. Kürtçe konuşmak bile zordu. Cezaevinde Kürtçe konuşulamıyordu. Kürtçe televizyon kanalları, Kürtçe mecmualar, gazeteler yoktu. Yeni süreçte genç bir nesil ortaya çıktı. Bunların sayısı da azımsanmayacak derecede. Onlar genelde ekonomiye bakıyor. O yüzden Ak Parti'nin yaptığı çalışmalar, eski dönem bilinmediği için göze gelmiyor olabilir. İkinci mesele devlet erkindeki organların hataları, AK Parti'ye olumsuz olarak yansıyabiliyor. Özellikle bu bölgelerde bir polis memurunun yaptığı hareketten dolayı insanlar Ak Parti'ye değil, karşısındaki partiye kayabiliyor. Yine devletin başka kurumlarında vatandaş bir sorunla karşılaştığında bizim partimize küsebiliyor. İnşallah bunları da anlatarak, dile getirerek, sıkıntıları çözerek bu durumu avantaja çevirmeye çalışacağız" dedi.

Kadın Kolları Başkanı Suzan Türkoğlu ise, kadınların ülkede en fazla destek sunduğu partinin Ak Parti olduğunu söyleyerek, "Kadınlar özellikle hükümetin yaptığı çalışmalardan memnun. Recep Tayyip Erdoğan'a güven oldukça fazla. Bundan sonra da bizler yapılan hizmetleri anlatarak kadınlarımızın Ak Parti'ye olan güvenlerinin artması için gayret göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

"SU FATURALARI KONUSUNDA SIKINTILAR HAT SAFHADA"

Gazetecilerin soruları üzerine; Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) konusundaki sıkıntıların farkında olduklarını anlatan Kuşan, "Su faturaları konusunda bizler de büyük şikayetler alıyoruz. İnanın bizler de aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Bize de su faturaları oldukça yüksek geliyor. İnsanlar su faturasının, elektrik ve doğalgaz fiyatlarını geçtiğini belirtiyor. Ben VASKİ Müdürü ile telefonda görüştüm. Hafta içi de yüz yüze görüşeceğim. Bu konudaki şikayetleri de dile getireceğim" şeklinde konuştu.

İşkur işçilerinin torpil olmadan kurumlara alınmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Kuşan, "Bu konular bize geldiğinde biz Ak Parti olarak ilgilendiğimizde, 'Ak Parti İşkur işine el attı' diyorlar. İlgilenmesek bu kez sorunlarla ilgilenmediğimizden dert yakınılıyor. Ama bu konuda gereken ne ise ilgili yerlere iletmeye çalışacağız" dedi.

Zaman zaman kendilerine iş için gelenlerin isimlerini not ettiklerini belirten Kuşan, "Çoğu zaman tekstil veya farklı yerlerde iş buluyoruz. İş isteyenleri göndermek istiyoruz. Ama onlar de devlet kurumlarını tercih ediyor. İşi beğenmeyen bir kesim var. Fakat iş bulduğumuzda çalışmaya gidenler de var. Amacımız kentte halkımızın her derdiyle dertlenmektir. Rabbim bizleri mahcup etmesin" diyerek sözlerini tamamladı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: BİŞAR ULUTAŞ

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2023, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER