Kurt yavruları emin ellerde

Hakkari'de bitkin halde bulunan kurt yavruları, getirildikleri Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde koruma altına alındı.

Kurt yavruları emin ellerde

Hakkari'de duyarlı vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan kurt yavruları, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Hakkari Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Burada veteriner hekimler tarafından kısa bir süre beslenmeleri yapılan kurt yavruları, rehabilite edilmek üzere Van YYÜ Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne teslim edildi. Burada da her türlü bakımları yapılan kurt yavruları, görevliler tarafından biberonla besleniliyor.

“Yavru hayvanlara kreş hizmeti veriyoruz”

Konuya ilişkin konuşan Van YYÜ Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, merkez olarak Van Gölü Havzası’ndaki bütün hayvanların sorunlarıyla ilgilendiklerini belirtti. Bahar aylarında annesinden ayrılmış ve yuvadan düşmüş yavru hayvanlara kreş hizmeti verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Aslan, “Son olarak DKMP Hakkari Şube Müdürlüğü ekipleri bitkin halde bulunan kurt yavrularını teslim almış. Bu yavrulara veteriner hekim evinde bir bebek gibi bakmış. Kurt yavruları daha sonra bize getirildi. Bize getirildikten sonra yavrular iyi beslenildi. Şu an biberonla besliyoruz. Rehabilitasyon süreçlerini tamamlayacağız. Daha sonra DKMP yetkilileriyle beraber yapılan görüşmeler sonrası hayvanların doğaya salınmaları için çalışma başlatılacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2024, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER