Kaymakam ve Başkan Vekili Aydın'dan 23 Nisan mesajı...

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, 23 Nisan dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam ve Başkan Vekili Aydın'dan 23 Nisan mesajı...

Kaymakam ve Başkan Vekili Aydın mesajında, "Bugün, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasimizin çatısı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 103. yıldönümünü kutluyoruz. Ayrıca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın, bu bayramın nesilden nesile aktarılmasının teminatı olan çocuklarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 Milletimiz İstiklal Mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, dünya uluslarına örnek olmuştur. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları bu güçle yarınlarımıza ışık tutacak, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli görevler üstlenecektir. 
Bu bilinç ve irade ile Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 103. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklarımıza mutlu bir gelecek diliyorum" ifadelerini kullandı.
Van Bölge Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2023, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER