Karpuz tezgâhlardaki yerini aldı

Van'da yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi karpuz tezgâhlardaki yerini almaya başladı. Kent genelinde birçok manavda satışa sunulan karpuzun kilogramı 40 ile 45 TL arasında satışa sunulurken, bazı büyük marketlerde dilimle karpuz satıldığı görülüyor.

Karpuz tezgâhlardaki yerini aldı

Van'da yaz mevsiminin en çok sevilen ve tüketilen meyvesi olan karpuz tezgâhlardaki yerini aldı. Tezgâhları süsleyen karpuz, yüksek fiyatıyla da adeta cep yakıyor. Kilogramı 40 ile 45 TL arasında satışa sunulan karpuzun, önümüzdeki süreçte fiyatının düşmesi bekleniyor.

Türkiye'de gıda ürünlerinde fiyatların her geçen gün yükselmesi vatandaşların alım gücünü zorlarken, yaz meyveleri de tek tek tezgâhlardaki çıkmaya başladı.

Yaz aylarında satışa çıkan karpuzun kilogram fiyatı, mevsimi olmadığı için ilk etapta 40 ile 45 liraya kadar alıcı buluyor. Karpuzun kilogram fiyatının 40 ile 45 lira arasında olduğunu öğrenen vatandaşlar, sadece bakmakla yetindi. Bazı marketlerde ise dilimle karpuz satışlarının olduğu görülüyor.

Fiyatının çok pahalı olmasından dolayı bu süreçte keyfi alınacak bir ürün haline gelen karpuzun, önümüzdeki dönemlerde fiyatının daha da düşmesi bekleniyor.

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan ve herkesin severek yediği karpuz, fiyatının yüksek olmasından dolayı ilk etapta beklenen ilgiyi görmedi.

Önümüzdeki dönemde Adana ve Diyarbakır karpuzunun da tezgâhlardaki yerini almasıyla, fiyatların düşmesi bekleniyor.

Fiyatının yüksek olmasından dolayı karpuz alamadıklarını belirten vatandaşlar, "Van'da yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi karpuz tezgâhlardaki yerini aldı. Sezonun yeni başlaması nedeniyle, fiyatlar çok yüksek. Şuanda kilogramı fiyatı 40 ile 45 TL arasında satılıyor. Bu dönemde karpuz yemek lüks olur. Umarım önümüzdeki günlerde fiyatları biraz daha düşer. Adana ve Diyarbakır bölgesindeki karpuzların da piyasaya çıkmasıyla fiyatların çok daha aşağıya düşeceğine inanıyoruz. Şimdilik sadece bakınmanla yetiniyoruz" ifadelerini kullandılar.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER