banner31

İYİ Parti’nin bölge toplantıları başladı

İYİ Parti, kadın konusunda politika üretmek için ‘Yaşam Kadınla Başlar’ sloganıyla bölge toplantılarına başladı. Bu kapsamda İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı 14. Bölge Eğitim Koordinatörü Tuba Solmaz, Van’a gelerek partinin kadın üyeleriyle bir araya geldi.

İYİ Parti’nin bölge toplantıları başladı

İYİ Parti Van İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya İYİ Parti Bölge Koordinatörü Tuba Solmaz, İYİ Parti Van İl Başkanı Selim Özgökçe, İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Necmiye Sarıoğlan ve ilçe Kadın Politikaları Başkanları çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda kadınlarla bir araya gelen İyi Parti Bölge Koordinatörü Tuba Solmaz, kadınların sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi. Yapılan toplantıların amacı kadın konusunda politika üretmek, kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet konularında teşkilatlarını bilinçlendirmek olacak. Bölge toplantıları sonrası çözüm önerilerinin yer aldığı sonuç bildirgesi, Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel’e sunulacak.

“HER ZAMAN KADIN HAKLARININ YANINDA OLACAĞIZ”

Partisinin kadın politikalarına yönelik çalışmaları için Van’a geldiğini belirten Solmaz, “Van’da il ve ilçe kadın politikaları başkanlarımız ile bir araya gelerek, kadınlarımızın sorunlarına yönelik bir çalışma yürüteceğiz. Buradaki amacımız bölgede bulunan kadınlarımızın sorunlarına yönelik hareket etmektir. Bu anlamda parti olarak her zaman kadın haklarının yanında yer alacağız. Kadınlarımızı parti çatımızın altında buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

“SORUNLARA ÇÖZÜMLERLE GELECEĞİZ”

İYİ Parti olarak her yerde ve her alanda olduğunu ifade eden Solmaz, “İYİ Parti kuruluşundan bugüne tüm insanımızı kucaklayan, ülkenin zenginliklerini adaletli bir şekilde tüm insanımıza sunmayı hedefleyen ilkeleri esas almıştır. Bu kapsamda bugün burada bölge insanının dertlerini dinlemek ve bu sorunları ilgili mercilere iletmek amacıyla bulunmaktayız. İnsanımızın olduğu her yerde olmak bir siyasi partinin en temel görevidir. Yarın ve yarından sonraki günlerde de İYİ Parti'nin mensupları her ilde, her ilçede, her köyde olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2022, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER