İpekyolu’ndaki mahallelere sıcak asfalt

Vatandaşların daha güvenli ve konforlu yollarda seyahat edebilmeleri amacıyla asfalt çalışmalarına hız veren İpekyolu Belediyesi, ilçenin en büyük mahallerinden olan Ali Paşa Mahallesi cadde ve sokaklarını sıcak asfalt konforu ile buluşturuyor.

İpekyolu’ndaki mahallelere sıcak asfalt

Planlanan program dahilinde çalışmalarını sürdüren İpekyolu Belediyesi bu kapsamda ilçenin en büyük mahallerinden olan Ali Paşa Mahallesi sokaklarında sıcak asfalt ve yol düzenleme çalışmalarını hayat geçiriyor.

Çalışmaların yürütüldüğü Oğuzlar Sokak’ta incelemelerde bulunan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, kent genelinde vatandaşların ulaşımlarını daha rahat ve modern bir şekilde sağlayabilmeleri için sık sık yerinde incelemeler gerçekleştiriyor.

Daha önce Genç Ali Sokak’ta asfalt serim çalışmalarını tamamlayan Belediyeye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Oğuzlar Sokak’ta da yürütülen çalışmaları tamamlayarak Ali Paşa Mahallesi’nde imarlı yollarda asfaltlı yol ağını genişletiyor. Yapılan bu çalışmalarla birlikte bölgede trafik için gözle görülür bir rahatlama sağlamış olacak.

600 metre uzunluğundaki Oğuzlar Sokak’ta sıcak asfalt çalışmasının yanı sıra alt yapı çalışmaları da yürütülerek; kaldırım, bordür ve aydınlatma çalışmalarıyla güvenli ve konforlu yollar ilçemize kazandırılıyor.

“EKİPLER GECE-GÜNDÜZ MESAİ YAPIYOR”

İncelemeler sırasında bir değerlendirmede bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın, “2022 yılı asfalt sezonu kapsamında 22 mahallede asfalt programı yürüterek hemşehrilerimizin kullanımına açıyor. Ekiplerimiz gece gündüz mesai mefhumu gözetmeden sezon boyunca ilçe sınırlarında hedeflenen 100 bin metrekare sıcak asfaltı hemşehrilerimizle buluşturacak. Yenilenen Genç Ali Sokak ve Oğuzlar Sokak ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER