İpekyolu’nda yüzme bilmeyen kalmayacak

İpekyolu Belediyesi, Gençlik ve Spor Müdürlüğü çocuklar için başlattığı yüzme öğrenme kursu için yeni kayıtlar almaya başladı.

İpekyolu’nda yüzme bilmeyen kalmayacak

İlçe sınırlarındaki çocukları su sporlarına teşvik ederek, yüzmeyi öğretme amacıyla başlatılan yüzme kursunun kayıtları, havuz tadilatı ve bakımının ardından yeniden başladı.

Profesyonel antrenörler eşliğinde verilen yüzme kursundan hafta içi 13.00-16.00 saatleri arasında Salı günleri kız öğrenciler, Perşembe günleri ise erkek öğrenciler faydalanacak.

Yoğun temizlik önlemlerinin alındığı havuzda eğitimler 45 gün sürecek, çocuklara hijyen kurallarına uygunluk açısından yüzme araç ve gereçleri verilecek. 45 günün ardından temel yüzme eğitimi alan sporculara sertifikaları verildikten sonra yeni sporcuların eğitimleri başlayacak ve böylelikle yaz sonuna kadar yüzme kurslarından binlerce çocuğun faydalanması sağlanacak.

Yüzme kursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin kimlik fotokopileri ve veli izin belgeleri ile bizzat İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekti belirtildi.

Kontenjanlarla sınırlı olan yüzme kursunun son başvuru tarihi ise, 28 Ekim 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar olduğu ifade edildi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2022, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER