İpekyolu’nda resim ve kısa film yarışması düzenlenecek

İpekyolu Belediyesi, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Van Şubesi iş birliğinde “Resim Yarışması ile Kısa Metraj Film Yarışması” düzenliyor.

İpekyolu’nda resim ve kısa film yarışması düzenlenecek

Yarışma ile ilçe genelinde bulunan çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerine destek sağlanması, teknolojinin doğru kullanımının önemi vurgulanarak yeni neslin bağımlılık konularına duyarlılığını arttırarak, öğrencilerin yeteneklerinin keşfedilmesi amaçlanıyor.

Bu doğrultuda öğrencilerin; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli, daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkı sunmayı hedefleyen İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Van Şubesi tarafından düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 28 Aralık 2021 olarak belirlendi.

İki ayrı kategoride düzenlenen yarışmada ortaokul öğrencileri resim yarışmasına, lise öğrencileri ise kısa metraj film yarışmasına müracaat edebilecek.

Her iki kategoride de “Bağımlılık” konusunun ele alındığı yarışmada; Birincilere: Tablet,  İkincilere: Bisiklet, Üçüncülere: Akıllı Saat ve mansiyon ödülü olarak “Kitap Seti” hediye edilecek.

Ödüllü yetenek yarışmasının başvuru ve detaylarına www.ipekyoluyarisma.com adresinden ulaşılabileceği duyuruldu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER