İpekyolu'nda ödüllü satranç turnuvası düzenlenecek

İpekyolu Belediyesi, bilimsel olarak zihinsel gelişimi olumlu desteklediği bilinen satrancın daha geniş kitlelere yayılması, çocukların daha fazla ilgi göstermesi amacıyla satranç turnuvası düzenliyor.

İpekyolu'nda ödüllü satranç turnuvası düzenlenecek

İpekyolu Belediyesi'ne bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Satranç Turnuvası” 21 Ocak 2022 Cuma günü İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi’nde düzenlenecek. Turnuvaya başvuruların  06 -19 Ocak 2022 tarihleri arasında alınacağı ifade edildi.
Turnuva 16 yaş ve üzeri kadınlar-erkekler, 16 yaş altı kadınlar- erkekler, elit oyuncular şeklinde üç ayrı kategoride ayrı ayrı düzenlenecek. Her kategoride birinciye 1500 TL. İkinciye 1000 TL. Üçüncüye 500 TL. para ödülü verilecek.
   Ayrıca ilk 10’a kalan yarışmacılara ise Milli Takım Forması hediye edilecek.
   Satranç sporunun, zihinsel ve fikirsel gelişime büyük katkı sağladığını ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın “Çocuklarımızı ve gençlerimizi satranç sporuna yönlendirmek amacıyla böyle bir turnuva  başlatıyoruz.  Bu alandaki çalışmalarımızla satranç oyununda farkındalığı artırmak istiyoruz. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz  tarafından kış aylarında kapalı mekanlarda bir çok aktivite yapıyoruz.  İnşallah satranç turnuvasında da birbirinden başarılı sporcuların mücadele ettiği çok keyifli müsabakalar göreceğiz. Satranç sporuyla ilgilenen birey sayısını artırmak ve İpekyolu ilçemizde satranç şampiyonları çıkarmak için çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.
    Turnuvaya katılmak isteyenlerin, 0545 249 78 95 numaralı hatta T.C. kimlik no, ad-soyad ve doğum tarihi bilgilerini mesaj yazarak başvuruda bulunabileceği ifade edildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER