İpekyolu’nda mesleki ve sanat kursları sürüyor

İpekyolu Belediyesi’nin farklı merkezlerde hizmete açtığı mesleki ve sanat kursları, kaldığı yerden devam ediyor.

İpekyolu’nda mesleki ve sanat kursları sürüyor

Sosyal belediyecilik kapsamında İpekyolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün katkıları ile İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenen sanat ve mesleki eğitim kursları, vatandaşlara ücretsiz olarak veriliyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Erçek Yaşam Merkezi, Berivan Kültür ve Sanat Merkezi, Atatürk Sanat Galerisi’ndeki kurslarımız çeşitli branşlarla hizmet vermeye devam ediyor.

Erçek Yaşam Merkezi’nde; keman, resim, kuaförlük, kreş, el sanatları, okuma yazma, Kuran’ı Kerim, bağlama, bilgisayar ve gitar kursları verilirken, Berivan Kültür ve Sanat Merkezimizde; piyano, gitar bağlama, ahşap yakma, resim, İngilizce, ebru sanatı, bilgisayar, keman, erbane, geri dönüşüm, Kuran’ı Kerim, karakalem, ilk yardım, tiyatro ve okuma yazma kursları veriliyor.

Ayrıca Atatürk Sanat Galerisi’nde de resim ve tiyatro branşlarında kurslar yer alıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Kurslardan faydalanmak isteyen hemşehrilerimiz 2 Ekim – 13 Ekim tarihleri arasında kurs merkezlerimize ve belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek kimlik fotokopisi ile şahsen kayıt yaptırabilirler. İpekyolu Belediyesi, vatandaşların kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimini destekleyen kurslarla her kesime hitap eden sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam edecek” denildi.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2023, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner43