İpekyolu’nda kadınlardan üretime destek…

İpekyolu Belediyesi kadın istihdamına katkı sağlamak, tekstil sektöründe kentin geçmişten bugüne gelen potansiyelini açığa çıkarmak amacıyla hayata geçirdiği tekstil atölyelerinde üretime devam ediyor.

İpekyolu’nda kadınlardan üretime destek…

Daha önce Bostaniçi Eğitim Merkezi’nde hizmet veren tekstil üretim atölyesi İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın talimatları ile Maya Kadın Yaşam Merkezi’nde de faaliyete girdi.

Maya Kadın Yaşam Merkezi’nde dikiş-nakış eğitimi alan 20 kursiyer, eğitimlerinde ustalaştıktan sonra İpekyolu Belediyesi Spor Kulübü’nün forma takımı, eşofman takımı, mont üretimine geçtiler.

Kursiyerler aynı zamanda İpekyolu Belediyesi’nin etkinliklerinde kullanılan tişört, fular, maske gibi ürünlerin de tasarımlarını yaparak belediyenin bütçesine katkı sağlıyor. 

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın; "Bu atölyeler ile kadınlarımızın sosyal hayatta kalkınmalarına destek olarak belediye bütçemize katkı sağlamış oluyoruz. Kadınlarımızın buralarda bir şeyler öğrenmeleri kendilerine ve bizlere destek sağlamaları bizi daha çok mutlu ediyor. Tek gayemiz toplumun tüm kesimlerinin hem üretim süreçlerine katılması hem de ortaya çıkan refah artışından yararlanması. Bu çalışmada özellikle dezavantajlı bireylerin ev ekonomisine katkı sunmasını sağlamaktayız” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER