İpekyolu’nda kadına yönelik şiddet semineri

İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle kadına yönelik şiddet semineri düzenlendi.

İpekyolu’nda kadına yönelik şiddet semineri

İpekyolu Belediyesi’nin konferans salonunda gerçekleşen seminerde günün anlam ve önemine ilişkin Kaymakam ve Belediye Başkan V. Aydın, şiddet olgusunun çok farklı uygulama şekilleri ve boyutlarıyla tüm dünyada genel bir sorun oluşturduğunu ifade ederek “Kadınlarımıza yönelik yapılan her türlü şiddet insanlığa ihanettir. Kadına şiddeti bir suç olarak görüyoruz. Çünkü kadını ezmek, ona zulmetmek ve hatta canına kıymak, ancak dini ve vicdani yoksunluk emaresidir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde, tüm kadınlara sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi.

Eğitim seminerinde konuşan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitimde Rehberlik Ve Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı Doç. Dr. Zöhre Kaya kadına yönelik şiddet konusunda bilgi ve farkındalık kazandırma, şiddet türleri, önleyici ve koruyucu faktörler konusunda bilgilendirmelerde bulunurken Avukat Emel Barış ise olası şiddet karşısında yasal haklar konusunda bilgilendirmelerde bulunarak Kadın Destek Uygulaması (KADES) ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Eğitim semineri plaket töreni ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER