banner24

İpekyolu’nda halk ekmek projesi hayata geçiriliyor

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, İpekyolu halkına “Halk Ekmek” müjdesi verdi.

İpekyolu’nda halk ekmek projesi hayata geçiriliyor

Aydın, Van’daki merkez mahalleler başta olmak üzere 15 Nisan 2022 tarihinde halk ekmek uygulamasına başlayacaklarını bildirdi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’dan “Halk Ekmek” ile ilgili müjde geldi.

Halk ekmek konusunda uzun bir süredir, çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Aydın, halk ekmeğin uzun bir süredir gündemlerinde olduğunu ve bu konu ile ilgili birim müdürleri ile toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Halk ekmek konusunda özellikle Van halkından da yoğun talep geldiğini ve her zaman vatandaş odaklı hizmet verdiklerini belirten Aydın, “İlgili kurum amirleri ile gerçekleştirdiğimiz toplantıların ardından ortak bir çalışma yapma kararı aldık. Buradan Vanlı hemşehrilerimize özellikle de dar gelirli vatandaşlarımıza bu müjdeyi vermek istiyorum. 15 Nisan 2022 tarihinden itibaren merkez mahalleler başta olmak üzere halk ekmek uygulamamızı başlatıyoruz. Bu projemizde hemşehrilerimize daha düşük fiyattan sağlıklı, kaliteli ve hijyen kurallarına uygun ekmek hizmeti İpekyolu Belediyesi Halk Ekmeği kurarak sağlayacağız. İlçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Belediye Başkan Vekili Aydın, başlangıçta 20 merkez mahallenin muhtelif noktalarına konumlandırılacak halk ekmek satış noktalarını ilerleyen günlerde kırsal mahallelere de taşıyacaklarını ve ilçenin hemen hemen her noktasında bu hizmetin yürütüleceği bilgisini verdi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER