İpekyolu’nda engelliler günü programı

İpekyolu Belediyesi organizasyonunda "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nedeniyle bir program düzenlendi.

İpekyolu’nda engelliler günü programı

Van’da özel bir rehabilitasyon merkezinde düzenlenen programa İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın eşi Cansu Aydın Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şipal, İpekyolu Belediyesi birim müdürleri ile özel rehabilitasyon merkezinin kurucu müdür ve eğitmenleri katıldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen programda Cansu Aydın Hanımefendi, özel gereksinimli bireylerle tek tek yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.

Ardından Hacivat/Karagöz gösterileri ile özel gereksinimli çocuklar keyifli dakikalar yaşadı.

İpekyolu İlçe Sağlık Müdürü ve İpekyolu Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürü Dr. Semra Gümüş günün anlam ve önemine değinerek, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla sizleri görmek, sizlerle buluşmak istedik. Sizlere sevgimizi göstermek istedik o yüzden bugün buraya geldik. Sizleri çok seviyoruz. Sizleri gördüğümüz için çok mutluyuz. İyi ki varsınız” diye konuştu.

DÖKDER Başkanı Yusuf Ertaş ise, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü malumunuz her yıl tüm dünyada kutlanan engelli çocuklar için düzenlenen bir gün ve farkındalık yaratılması için uygulanan bir gündür. Ancak Doğu Anadolu Özel Eğitim Kurumları Derneği olarak amacımız sadece 3 Aralık’ta değil her zaman akıllarda bulundurulması, farkındalık yaratılmasıdır. En azından empati kurulmasını istiyoruz. Bu tarz etkinliklerin sıklıkla yapılması temennisiyle özellikle Cansu Aydın Hanımefendi’ye çocukları yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederiz. Ayrıca İpekyolu Belediyesi’ne etkinliklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Sibel Çiçek Pektutan da 15 yıldır sektörün içinde olduğunu belirterek, “3 Aralık için söylenebilecek en güzel şey sadece 3 Aralık değil her gün özel ve anlamlı. Engelliler ismini hiç bir zaman kabul etmedik. Özel çocuklarımız diyoruz. İdarecilerimizin, yöneticilerimizin dostlarımızın hatta tüm insanlığın, özel çocuklarımızın yanlarında oluşu bizi ayrı mutlu ediyor. İpekyolu Belediyesi’ne, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Bugün için değil her zaman çocuklarımızın bir sıkıntıları olduğunda bizlere destek verdikleri için teşekkür ederiz" dedi.

Program, Cansu Aydın Hanımefendi'nin çocuklara çeşitli hediyeler vermesiyle son buldu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER