İpekyolu ve Tuşba hükümet konakları yükseliyor

Van'ın İpekyolu ve Tuşba ilçelerine modern hükümet konaklarının kazandırılması için çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor. Eski bayındırlık binası yerinde yapımı devam eden İpekyolu Hükümet Konağı 4 kattan oluşurken, Tuşba Belediyesi yanında yapımı süren Tuşba Hükümet Konağı ise 3 kattan oluşacak.

İpekyolu ve Tuşba hükümet konakları yükseliyor

Kamu yatırımlarına ara vermeden devam eden Van Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İpekyolu ve Tuşba ilçelerine modern kaymakamlık binaları kazandırıyor.

Van'ın İpekyolu ilçesinde eski eski Bayındırlık binası yerinde 1 bin 960 metrekare alan üzerinde yapımı devam eden modern hükümet konağı, 4 kattan oluşacak. Yine Tuşba Belediyesi yanında yapımı süren Tuşba Hükümet Konağı ise 3 kattan oluşacak.

Yeni Hükümet Konaklarının tamamlanmasıyla beraber, birçok birimin tek çatı altından hizmet vermesi bekleniyor. Modern binaların tamamlanması ile vatandaşın hizmete tek bir yerden kolay ulaşması suretiyle zamandan kazanılması, kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulması hedefleniyor.

İpekyolu ilçesine kazandırılacak olan modern ve son teknolojik altyapıya sahip yeni hükümet konağında, vatandaşların rahatı için gerekli olan her şey düşünülerek 4 kattan inşa edilirken, Tuşba hükümet konağı ise 3 kattan oluşacak.

Modern hükümet konakları bünyesinde çok amaçlı konferans ve toplantı salonu, oto park alanı, tören alanı, engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör de bulunacak.

Hükümet konakları tamamlandığında, farklı yerlerde hizmet veren kurumlar tek çatı altına alınacak ve böylece vatandaşlara günümüz şartlarına uygun modern bir kamu hizmeti sunulacak.

Bu kapsamda Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, beraberindeki AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk, Kayhan Türkmenoğlu, Van YYÜ Rektörü Hamdullah Şevli, AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray ve Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ile birlikte yapımı devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışanlara kolaylıklar dileyen Vali Balcı, İpekyolu ve Tuşba hükümet konaklarının tamamlanmasının ardından vatandaşlara daha güzel bir ortamda kamu hizmeti verileceğini söyledi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2023, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER