banner31

İpekyolu'ndaki sporculara malzeme desteği...

İpekyolu Belediyesi ilçe sınırlarında bulunan okullara yönelik sağladığı spor malzemesi desteğinin yanı sıra yaz spor okullarında eğitim gören kursiyerlere yönelik spor malzemesi desteğinde bulunuyor.

İpekyolu'ndaki sporculara malzeme desteği...

İpekyolu Belediyesi, sporu 7’den 70’e bütün toplumsal kesimlere ulaştırmak, ilçede spor kültürünü hakim kılmak amacıyla spor malzemesi desteğinde bulunmaya devam ediyor.
Bu doğrultuda belediye tarafından 9 farklı spor okulunda yaz boyunca toplamda 3000 kişilik spor malzeme desteğinde bulunacak.
Zaferler Ortaokulu, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Bostaniçi TOKİ Toplum Merkezi, Karşıyaka Spor Kompleksi, Bahçıvan, Ali Paşa ve Cevdetpaşa Kadın Spor Merkezleri, Van Şehir Stadyumu gibi 9 farklı mekanda yaz boyunca devam edecek kurslardan toplamda 3000 kişi faydalanacak.
Belediye tarafından futbol, voleybol, basketbol, futsal, hentbol, boks, kick boks, atletizm, running, reformer, trambolin, zumba, pilates, kardiyo, step-aerobik, fitness gibi 16 farklı branşta verilen spor kurslarından Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’ndeki kursiyerlere spor malzemesi desteğinde bulunuldu.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, spor malzeme dağıtımı sırasında gençlere, spora ve sporcuya desteklerini her zaman sürdüreceklerini bildirerek genç kuşakların, içsel gelişimi ve sağlıklı nesillere katkı sunmaları için sporla yoğurulması gerektiğini belirterek, "İpekyolu Belediyesi olarak 16 farklı branşta 3000 kişilik yaz spor okullarımızın açılışını yaptık. Yaz spor okullarımız genişleyerek devam edecek. Sadece merkezde değil kırsal mahallelerimizde de çalışmalarımıza büyük bir heyecanla organizasyonla devam edeceğiz. Gençlerimizin, çocuklarımızın, öğrencilerimizin okul kapalı olduğu dönemlerde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.
Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2022, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER