İpekyolu'nda, İpekfest Bilim Şenliği düzenlenecek

İpekyolu Belediyesi, İpekyolu Mucit Dolu sloganıyla İpekfest Bilim Şenliği düzenliyor.

İpekyolu'nda, İpekfest Bilim Şenliği düzenlenecek

Şenlik kapsamında düzenlenen proje 27 Mayıs 2022 tarihinde Cuma günü saat 14:00'de Van Kalesi’nde Van Evleri önünde yapılacak.

İpekyolu Belediyesi, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İpekyolu Kaymakamlığı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleşecek projenin koordinatörlüğünü İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın eşi Cansu Aydın Hanımefendi yürütüyor.

İpekyolu sınırları içerisinde bulunan liseler arası “Robotik Kodlama” yarışmasının jüri üyeliğinde, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doçent Dr. Hayati Çavuş Başkanlığında 5 kişilik bir akademisyen kadrosu yer alacak.

Projenin sunumunu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Türk Müziği Devlet Konservatuarı, Türk Halk Oyunları hocalarından Prof. Dr. Adnan Tönel ile birlikte Akınsoft firmasına ait Konuşan Robot ADA gerçekleştirecek.

Projede toplamda 22 ekip yer alacak. Bu ekipler ise 1 öğretmen ve 3 öğrenciden oluşuyor.

Yarışmada birinci olacak projenin ekip üyelerinin hepsi için tablet, ikinci projeye bisiklet, üçüncü projeye ise akıllı saat hediye edilecek.

Çeşitli ikramların ve müzik dinletisinin de yer alacağı İpekfest Bilim Şenliği’ne tüm Van halkı davetlidir.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER