İpekyolu Belediyesi'nden ilçeye 15 yeni park

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir İpekyolu için ilçe genelinde modern ve estetik 15 yeni parkın yapım çalışmalarını sürdürüyor. 

İpekyolu Belediyesi'nden ilçeye 15 yeni park

Koronavirüs salgını sürecinde de hizmetlerine hız kesmeden devam eden İpekyolu Belediyesi, bu yıl ilçeye 15 yeni park kazandırarak, mevcut park sayısını 48 den 63'e çıkaracak. İlçedeki 170 bin Metrekare olan yeşil alan, yeni yapılacak 40 bin metrekarelik yeni alanlarla birlikte 210 bin metrekareye çıkarılacak.

İPEKYOLU’NDA İMARDA YEŞİL ALAN OLAN HER YERE BİR PARK YAPILACAK

Mevcut parkların yanında ilçeye yeni parklar kazandırma çalışmalarına hız katan İpekyolu Belediyesi, ilk etapta 15 parkın yapımını başlattı. Vatandaşların gezip dinlenebilecekleri, çocukların oyun oynayarak deşarj olacakları park ve yeşil alan miktarını arttırmada kararlı olduklarını belirten, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, park yapımlarının hızlandırılarak, biran önce tamamlanması talimatını verdi. Başkan Vekili Aslan, “Vatandaşlarımızın yaşam alanlarını genişletme amaçlı park ve yeşil alan miktarımızı arttırma çalışmalarımız sürüyor. İmar planında yeşil alan olarak gördüğümüz her yere park yapma kararlılığındayız. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ekipleri şuan 15 yeni parkın yapımını sürdürüyor. Pek çok yeni konsept donatıyı yapısında bulunduracak parklarımızı inşallah en kısa sürede tamamlayarak,  vatandaşlarımızın hizmetine sunma hedefindeyiz” dedi. 

PARKLAR PEK ÇOK ÖZELLİĞİ BİR ARADA BARINDIRIYOR

Yapımları devam eden yeni parklarda, pek çok yeni özelliğin bir arada bulunacağını belirten Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, parkların bir an önce bitirilmesi için çalışmalarına hız kattıklarını belirttiler. Halilağa, selimbey, Buzhane, Hatuniye, Cevdetpaşa ve Hafıziye Mahallelerinde yapılacak parklarla, ilçeye 40 bin metrekare yeşil alan kazandırılması hedefleniyor. İçeriklerinde çocuk oyun alanları, koşu yolu, dış mekan spor aletleri, spor sahaları, engelsiz oyun aletleri ve dinlenme alanlarının yer alacağı park yapımlarının bunlarla sınırlı tutulmayacağı öğrenildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER