İpekyolu Belediyesi Atık Getirme Merkezi kuruyor

İpekyolu Belediyesi prestij projeleri kapsamında ‘Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi’  kuruyor. Doğada uzun yıllar kalabilen ve ciddi anlamda çevre kirliliği oluşturan atıkların, geri dönüşüme kazandırılmasını hedefleyen Atık Merkezi’nin projelendirilmesi safhasının tamamlandığı öğrenildi.

İpekyolu Belediyesi Atık Getirme Merkezi kuruyor

‘Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz’ projeleri çerçevesinde yapılacak olan ‘Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin kurulmasıyla, İpekyolu’nda israf önlenerek, kaynaklar daha verimli kullanılacak.

İPEKYOLU GERİ DÖNÜŞÜMÜN MERKEZİ OLACAK

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “Kurulacak olan bu merkez, çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayacağı gibi, israfın önlenerek, kaynakların verimli bir şekilde değerlendirilmesine de katkı sağlayacaktır.  Kaynağından toplanacak olan kâğıt, pil, metal, cam, bitkisel ve plastik atıklar, kuracağımız tesise gönderilerek burada değerlendirilecektir. Merkezin kurulmasıyla çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamış olacağız.  Tesisimizde geri dönüşümü sağlanacak olan atıklar sayesinde, genelde ülkemiz, özelinde ise İpekyolu ilçemiz ekonomisine de artı bir değer kazandırmış olacağız” dedi.

MODERN VE GENİŞ KAPASİTELİ OLACAK

Geniş kapasiteli ve modern teknik özelliklerin bir arada olacağı Atık Getirme Merkezi’nde, farklı atık gruplarının doğaya atılmadan toplanması sağlanacak. Enerji tasarrufuyla beraber, çevre sağlığı ve ekonomiye de önemli katkıları olacak tesis, 2300 metrekare alan üzerinde inşa edilecek ve 10 ayrı başlıkta geçici depolama alanı yer alacak. Merkez; 500 metrekare atık deposu, 39 metrekare tehlikeli atık deposu ve 55 metrekarelik yönetim binasından oluşacak.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER