Hürriyet Ortaokulu'ndan bir başarı daha…

İpekyolu Hürriyet Ortaokulu Öğrencisi Hüsna Koyuncu, Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen 'Trafik Güvenliği' konulu resim yarışmasında il 3.sü olmayı başardı.

Hürriyet Ortaokulu'ndan bir başarı daha…

Geçtiğimiz ay Aydın ilinde yapılan Spor Tırmanış Dalında Türkiye ikincisi olmayı başaran Van Hürriyet Ortaokulu, Van ilinde de düzenlenen çeşitli etkinliklerde başarılı bir grafik çizmeye devam ediyor.

Sosyal aktivitelerde adından söz ettiren Hürriyet Ortaokulu, bu kez Trafik Haftası dolayısıyla yapılan yarışmada yine derece elde etti.

Trafik Şube Müdürlüğünce Trafik Haftası'nda düzenlenen etkinlikler kapsamında 'Trafik Güvenliği' konulu resim yarışması yapıldı.

Birçok okulun yarışmaya katıldığı etkinlikte yaptığı anlamlı resim ile il 3.sü olmayı başaran okulun öğrencisi Hüsna Koyuncu, okul müdürü, okul idaresi, öğretmen ve ailesi tarafından ilgi ile karşılandı.

Öğrenciyi tebrik eden Okul Müdürü Çetin Arslan, Hürriyet Ortaokulu'nun gerek il, gerekse ulusal düzeyde yapılan birçok yarışmada, dalda iyi dereceler elde ettiğini belirterek, öğrencilerin öz güveni ve çabalarının takdire şayan olduğunu söyledi.

Özellikle resim yarışmasında halk eğitim usta öğreticilerinin rolünün büyük olduğuna değinen Arslan, usta öğreticilerin öğrencilerin bireysel becerilerinin ortaya çıkmasında ve öğrencilerin kendilerini geliştirme konusunda çok faydalı olduğunu kaydetti.

Okul olarak hiçbir etkinlikten geri durmadıklarını söyleyen Arslan, bu yarışmalarda öğrencilerin bireysel başarılarının ortaya çıktığını, bunun da öğrencilerin eğitimine büyük katkı sunduğunu belirtti.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çetin Arslan
Çetin Arslan - 2 yıl Önce

Öğrencilerimi,usta öğrencilerimi ve öğretmenlerimi kutluyorum

Aykan Büyükikiz
Aykan Büyükikiz - 2 yıl Önce

Tebrikler hocalarim öğrencilerim büyük başarı gerçekten

Aykan Büyükikiz
Aykan Büyükikiz - 2 yıl Önce

❤️

SIRADAKİ HABER