Hizmet-İş ile Muradiye Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi

Hizmet-İş Sendikası Van Şubesi ile Muradiye Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Hizmet-İş ile Muradiye Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi

     Muradiye Belediyesi şirketlerinde kadroya geçirilen 80 işçiyi kapsayan yeni dönem toplu iş sözleşmesinde, Hizmet-İş Sendikası ile Muradiye Belediyesi arasında imza töreni düzenlendi. Başkanlık makamında düzenlenen sözleşme imza törenine Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar, Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, belediye yetkilileri ve sendika temsilcileri katıldı. 

    Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, sözleşme süresi boyunca görüşmelere katkı sunan tüm belediye yetkililerine işçiler adına teşekkür etti.

    Başkan Efeoğlu, "Muradiye ilçemizin son zamanlarda Belediye Başkan Vekilimiz Erkan Savar'ın hayata geçirdiği hizmetlerle adından söz ettiriyor. Başkanımız Savar, Muradiye halkının ve belediye çalışanlarının da gönlünde taht kurmuştur. Bunun en iyi örneğini yaptığımız bu sözleşmeyle bir daha gördük. Belediye imkanlarını düşündüğü kadar çalışan emekçileri de düşünmüştür. Sözleşmemizin her iki tarafa hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

   Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar ise, belediye çalışanlarının haklarında bir dizi iyileştirme yaptıklarını, yeni toplu iş sözleşmesinin işçilere hayırlı olmasını diledi.

   Törenin sonunda Başkan Efeoğlu ve sendika yöneticileri, Başkan Vekili Savar'a bir vazo hediye ederek belediyeden ayrıldılar.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER