Hatuniye Mahalle Parkı hizmete açıldı

Van’ın İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Hatuniye Mahalle Parkı'nı modern ve nitelikli bir görünüme kavuşturarak hizmete açtı.

Hatuniye Mahalle Parkı hizmete açıldı

İlçeye kazandırılan yeni parklarla ilgili çalışmalarına devam eden belediye, vatandaşların dinlenip spor yapabileceği, çocukların oyun oynayabileceği yeşil alanları arttırmaya devam ediyor.

Hatuniye Mahallesi Batman Sokak'ta toplam 2 bin metrekarelik bir alana sahip olan Hatuniye Mahalle Parkı, mahalle sakinlerinin aileleriyle keyifli vakit geçirebileceği bir ortam sunuyor.

Park; oturma alanları, banklar ve kamelyalarla donatılmış olup, begonit taşlarıyla kaplanan yürüme yollarıyla nostaljik bir atmosfer oluşturuyor.

Ayrıca çocuk oyun alanlarıyla desteklenen park, ilçe sakinlerinin sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı.

Yeşile ve sosyal ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çalışmalarına devam eden İpekyolu Belediyesinin ileri ki günlerde de ilçeye modern ve kullanışlı park alanları kazandırma çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2023, 14:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
YEMYEŞİL BİR VAN İÇİN
YEMYEŞİL BİR VAN İÇİN - 6 ay Önce

Karşıyaka, Eminpaşa, Cevdetpaşa, Alipaşa, Selimbey, Abdurrahmangazi, Bahçıvan, Cumhuriyet, İstasyon, Yalı, Süphan, Hacıbekir, Kurubaş, Kavurma, Selahaddin- i Eyyubi, Yeni Mahalle, Akköprü, Haliliye, Hatuniye, Bostaniçi, İskele ve diğer bütün mahallelerde park ve yeşil alanlara ihtiyaç var. Çarşıda yeni park ve yeşil alanlara ihtiyaç var. Mevcut park ve yeşil alanlarda bakım, temizlik ve iyileştirmeye ihtiyaç var. Yapımı devam eden park ve yeşil alanlarda yoğun çalışarak bitirmeye ihtiyaç var. Ahmed-i Hani Parkının yıkılan belediye binasının yerini katarak genişletme ve yenilemeye ihtiyacı var. TOKİ sitelerinin hepsinde park ve yeşil alanlara ihtiyaç var. Şehre bu gözle bakmak lazım. Yemyeşil, tertemiz, ferah bir Van için yeşil alanları, parkları çoğaltmalıyız. Çocuklar, aileler, vatandaşlar rahat etsin, huzurlu ve mutlu olsun. Dünyada artık yeni trend, " Yeşil Şehirler" olmuş. Van bu konuda çok ama çok geride.

SIRADAKİ HABER