banner24

Hakkarili kadın futbolcular, Sivas maçı öncesi Van Kahvaltısı ile enerji depoladı

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi B Grubu'nda mücadele eden Hakkari Gücü Kadın Futbol Takımı, yarın deplasmanda oynayacağı Sivas maçı öncesi Van Kahvaltısı ile enerji depoladı.

Hakkarili kadın futbolcular, Sivas maçı öncesi Van Kahvaltısı ile enerji depoladı

Bu sezon farklı ülkelerden yaptığı transferlerle de ligde iyi bir ivme kazanan ve elde ettiği başarılarla göz kamaştıran Hakkari Gücü Kadın Futbol Takımı, bu yıl şampiyonluğu hedefliyor.

Van Kahvaltısı'nın dünyaya açılan yeri olarak bilinen Kahvaltıcılar Sokağı'nda Sivas maçı öncesi kahvaltı yapan sporcular, kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan bir hayli memnun kaldı.

Sivas deplasmanı öncesi Van'a uğrayan ve ilk olarak Sütçü Kenan'da Van Kahvaltısı yapan Hakkari Gücü Kadın Futbol Takımı, deplasman öncesi enerji dolu Van Kahvaltısı'nın iyi geldiğini dile getirdiler.

Maç öncesi bu ziyaretin ve kahvaltının kendileri için bir moral olduğunu, bunun da inşallah maça yansıyacağını dile getiren kadın futbolcular, söz konusu maçtan kesinlikle galip ayrılmayı hedeflediklerini belirttiler.

"Van'a uğrayıp, Van Kahvaltısı ile iyi bir enerji depolayıp Sivas maçına öyle gitmek istedik" diyen kadın futbolcular, Van Kahvaltısı'nın çok meşhur olduğunu dile getirdiler.

Her yerde bu önemli kahvaltıdan bahsedildiğinden söz eden futbolcular, Van'a her geldiklerinde mutlaka Kahvaltıcılar Sokağı'na uğramadan geçmediklerini ifade ettiler.

"ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ"

Bu yılki müsabakalarda iyi bir performans sergileyen ve şampiyonluğu hedefleyen Hakkari Gücü Kadın Futbol Takımı'nın bu başarısını alkışladıklarını belirten Sütçü Kenan, inşallah sezon sonunda bu başarının şampiyonluk ile taçlandırılmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde özellikle profesyonel bir kadın futbol takımının olmasının farklı bir gurur ve heyecanı olduğunu kaydeden Sütçü Kenan, bu denli başarılı futbolcuları ağırlamaktan dolayı da son derece memnun olduğunu dile getirdi.

Sivas deplasmanında kadın futbolculara başarılar dileyen Sütçü Kenan, bu bölgede sportif anlamda güzel cevherlerin olduğunu belirterek, bu cevherlerin gün yüzüne çıkmasında emeği geçen herkesi kutladıklarını ifade etti.

Her zaman sporun ve sporcunun yanında yer aldıklarını belirten Sütçü Kenan, gerek Vanlı gerekse farklı illerden başarı elde etmiş birçok sporcunun başarısını tebrik etmeyi ve onları onure etmekten asla geri kalmadıklarını dile getirdi.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER