Gürpınar’da voleybol turnuvasının şampiyonu belli oldu

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen Voleybol Turnuvası final maçlarıyla sona erdi.

Gürpınar’da voleybol turnuvasının şampiyonu belli oldu

Gürpınar Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete alınan Değirmendüzü Kapalı Spor salonunda oynanan final maçında Değirmendüzü Spor- Kardeşler Birlik Spor takımını 2-0 mağlup ederek, voleybol turnuvasının şampiyonu oldu.

Turnuvanın üçüncülük maçında ise Hoşab Spor, Hastanespor takımını 2-1 yenerek üçüncü oldu.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vural İnal, İlçe Tarım Müdürü Yakup Ayten verdi.

Başkan Tanış, bu tür sportif etkinliklerin birlik ve beraberlik ortamını pekiştirdiğini ifade ederek, "İlçemizde geleneksel hale getirdiğimiz Futbol turnuvasının ardından voleybol turnuvamızın da bugün finalini gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken böyle bir sportif etkinlik yapmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Turnuvamız boyunca dostça kardeşçe güzel maçlar izledik. Turnuvamıza katılan tüm takım ve sporcuları tebrik ediyorum” dedi.

Final maçını İlçe Emniyet Amiri Ömer Yaylacı, Belediye Yazı İşleri Müdürü Nizamettin Güngör ve çok sayıda vatandaş izledi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2023, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER