banner31

Gürpınar’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı…

Van’ın Gürpınar Belediyesi ilçedeki gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara içerisinde temel gıda ürünlerinin bulunduğu 1000 Ramazan kolisi dağıtıyor.

Gürpınar’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı…

Sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalarla takdir toplayan Gürpınar Belediyesi, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın talimatı doğrultusunda Ramazan ayı öncesi 1000 gıda kolisi ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

Dağıtımı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen gıda kolilerinin içerisinde çay, sıvı yağ, zeytin, helva, bulgur, mercimek, aşurelik buğday, fındık kreması, fasulye, şeker, salça, makarna, şehriye ve pirinç gibi temel gıda ürünleri bulunuyor.

Dağıtım kapsamında sokak sokak, mahalle mahalle yardımları ulaştıran ekipler, ihtiyaç sahiplerinin hayır dualarını alıyor.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, her yıl Ramazan ayı öncesi ilçede yardımlaşma ve dayanışma çatısı altında önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

Gerçek ihtiyaç sahiplerinin sosyal inceleme neticesinde belirlendiğini ifade eden Başkan Tanış, “Bu ramazan ayında da 1000 ailemize içerisinde temel gıda ürünlerinin bulunduğu gıda kolisini veriyoruz. Tabi bu vatandaşlarımız 1. derece ihtiyaç sahibi ailelerimiz. Belediyecilik sadece altyapı ve fiziki çalışmalardan ibaret değil, tüm bunları yaparken aynı zamanda yoksul ve ihtiyaç sahibi aileleri gözeterek gönül köprüleri inşa etmektir. Gürpınar Belediyesi olarak geçtiğimiz ramazan aylarında olduğu gibi bundan sonrada bu vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER