banner31

Büyükşehir 7 ülkeden 60 öğrenciye Van’ı gezdirdi

Van Büyükşehir Belediyesi, öğrenci değişim programı (ERASMUS) projesiyle Van’da eğitim gören 7 farklı ülkeden 60 öğrenciye Akdamar Adasını gezdirdi.

Büyükşehir 7 ülkeden 60 öğrenciye Van’ı gezdirdi

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ‘Şehr-i Van'ı geziyorum’ projesi kapsamında şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımına devam ediyor. Kültür ve Turizm etkinlikleri kapsamında, daha önce öğrencilerin konuk olduğu gezilerin son konuğu yurtdışından Van’a okumaya gelen erasmus öğrencileri oldu.

Irak, Suriye, Filistin, Özbekistan, Türkmenistan, Ürdün ve Mısır’dan gelerek Erasmus projesiyle Van’da eğitim gören 60 öğrenci, Büyükşehir Belediyesine ait ücretsiz servislerle Gevaş ilçesine bağlı Akdamar Beldesine geldi. Buradan tekneyle adaya geçen öğrenciler, ada ve kilise çevresinde vakit geçirerek bol bol fotoğraf çekildi. Profesyonel rehber eşiğinde Ada tarihi ve kilise hakkında bilgi alan öğrencilere, program sonunda çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Eğlenceli ve oldukça keyifli bir vakit geçirdiklerini ifade eden öğrenciler, programda emeği geçenlere teşekkür etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER