Gürpınar'da hizmet atağı sürüyor

Gürpınar ilçesinde 3 yılda, cumhuriyet tarihi boyunca yapılan çalışmalara eş değer bir çalışma ve yatırım sergileyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, durmadan hizmet etmeye devam  ediyor.

Gürpınar'da hizmet atağı sürüyor

Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük ilçesi olan Gürpınar ilçesi, Başkan Hayrullah Tanış ile her gün yeni bir hizmete, yeni bir yatırıma kavuşuyor.

İlçenin gerek altyapı, gerek asfalt ve parke taşı döşemesi, gerekse istihdam, tarım ve hayvancılığın yanı sıra sosyal belediyecilik alanında da önemli çalışmalara imza atan Başkan Tanış, ilçe halkı tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Yaz mevsimi ile birlikte köylerde asfalt ve parke taşı döşeme çalışmaları hız kazanırken, Başkan Tanış yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, vatandaşlarla sohbet etti, sıkıntılarını dinledi.

İlçenin Akpınar, Çavuştepe ve Yolaşan mahallelerinden sonra eski ilçe merkezi olan Kırkgeçit Mahallesi de  sıcak asfalt ile buluştu.

Burada yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Tanış, daha sonra mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşları dinleyen, onlarla sohbet eden Başkan Tanış, en yakın zamanda da Kırkgeçit Mahallesi'nde parke taşı çalışmasını yapacaklarını dile getirdi.

"YOL MEDENİYETTİR"

Çalışmalar hakkında bilgi veren Tanış, "Yol medeniyettir anlayışıyla mahallelerimizi, cadde ve sokaklarımızı gerek kilitli parke taşı gerekse de sıcak asfalt kaplama ile modern hale getiriyoruz. Kırsal mahallelerdeki ulaşım ve yol sorununu 3 yılda yaptığımız önemli çalışmalar ile büyük ölçüde giderdik. İnsanımıza en güzel çalışmaları sunmak amacıyla durmadan hizmet üretmeye devam edeceğiz" dedi.

"BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ"

Mahalle sakinleri de yollarda daha önce toz ve çamur nedeniyle zorluk yaşadıklarını belirterek asfalt çalışmalarıyla bu sorunun ortadan kalktığını ve yollarının daha güzel olduğunu ifade ettiler.

Başkan Hayrullah Tanış'a yapılan hizmetlerden ötürü çok teşekkür ettiklerini belirten mahalle sakinleri, Gürpınar'ın yapılan çalışmalarla çehresinin değiştiğini dile getirdiler.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güzel ilçeler mümkün.
Güzel ilçeler mümkün. - 1 yıl Önce

Yirmi bin nüfuslu bu gibi küçük ilçelerde bozuk yol, dar yol, kullanışsız yol, toprak yol artık 2022'nin modern dünyasında kalmamalıdır. Bu gibi küçük ilçeler büyük şehirlerin sadece bir mahallesi kadardır. Bu gibi ilçeleri toparlamak, düzene sokmak, değiştirmek, dönüştürmek, güzelleştirmek, kalkındırmak, bambaşka bir görünüme kavuşturmak kolaydır. Asfalt yollar, parke taşlı yollar, kaldırımlar, yemyeşil refüj ve kavşaklar, onlarca park ve yesil alan, bakımlı ve yemyeşil millet bahçeleri, eksiksiz alt yapı hizmetleri, kapalı semt pazarı çarşıları, semt kütüphaneleri ve okuma salonları, semt ve mahalle spor alanları, onlarca adet çocuk oyun alanları, düzenli, temiz ve bakımlı çarşılar, trafik ve otopark keşmekeşi için belediyelere ait açık ve kapalı otoparklar, temiz, bakımlı ve yemyeşil okul ve cami bahçeleri, güzel, temiz, donanımlı ve yemyeşil piknik ve mesire alanları ile bu küçük ilçemizin ve bu gibi ilçelerimizin çehresini değiştirmek kesinlikle mümkün. 7/24, 365 gün ve 4 mevsim aşkla, vizyonla, gayretle, ilgiyle, idealle ve fedakârlıkla çalışarak bütün kurumlarıyla, bütün birimleriyle, bütün yöneticileriyle, bütün personelleriyle herkes aktif olarak sahada olursa neden olmasın.

SIRADAKİ HABER

banner29

banner43