Gürpınar Belediyesi, kan bağışlayanlar adına fidan dikecek

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, son dönemde stokları azalan Türk Kızılayı'nın kan bağışı kampanyasına destek olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kan bağışında bulundu.

Gürpınar Belediyesi, kan bağışlayanlar adına fidan dikecek

Kan stoklarında artan ihtiyaçlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Gürpınar İlçe Merkezinde kurulan Kızılay kan merkezini ziyaret eden Başkan Tanış, burada yaptığı açıklamada Gürpınar’da her bağış sonrasında, bağışçılar adına Gürpınar Kent Ormanında fidan dikileceğini belirtti.

Beraberinde ilçe kamu kurum amirleri ve belediye personelleri ile kan bağışında bulunan Başkan Tanış daha sonra kan bağışı istatistiklerine ilişkin son rakamları Kızılay Gürpınar Temsilcisi Celal Atan’dan aldı.

Düzenli kan verme bilincinin toplumun tamamı tarafından sahiplenilmesi gereken önemli bir konu olduğunu söyleyen Başkan Tanış, "Kan bağışı acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Sadece birkaç dakikanızı ayırıp kan vererek, onlarca insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Kızılay Kan Merkezinde sosyal sorumluluk görevimizi yerine getirdik. Vatandaşlarımızı kan bağışı yapmaya davet ediyorum" dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER