Gürpınar Belediyesi imarlı yolları ulaşıma açıyor

Van’ın Gürpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçenin farklı noktalarında vatandaşların ulaşımını sağlamak ve ulaşım ağını genişletmek amacıyla yeni imar yolları açmayı sürdürüyor.

Gürpınar Belediyesi imarlı yolları ulaşıma açıyor

Son yılların en çok kar yağışının yaşandığı kış mevsiminde Gürpınar Belediyesi, etkin sürdürdüğü karla mücadele çalışmalarının ardından yol ve alt yapı çalışmalarına yeniden ağırlık verdi.

Baharın gelmesiyle birlikte 2022 programına alınan çalışmalar için start veren ekipler bu kapsamda Akpınar Mahallesi Okullar bölgesinde yeni imar yollarını tek tek ulaşıma açıyor.

Gürpınar Belediyesinin yatırımları neticesinde mahallelerin ulaşım ağının her geçen yıl daha iyi bir seviyeye geldiğini ifade eden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Bahar ayının gelmesiyle birlikte planlamaya alınan imar yollarımızın açılmasına yönelik çalışmalarımız başladı. Son 3 yıl içerisinde belediye envanterimize kazandırdığımız 14 yeni araç ve iş makinalarıyla artık aynı anda birçok noktada eş zamanlı çalışmalar yürütüyoruz. İlçe merkezimizde açılması ve düzenlenmesi gereken ne kadar yolumuz varsa hepsini gerekli planlamayla yerine getirip, bölgemizin planlı ve sağlıklı gelişimini sürdüreceğiz. Daha yaşanılabilir bir kent anlayışıyla çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER