Gürpınar Belediyesi ilçeyi çiçeklerle süsledi

Gürpınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, ilçe merkezini çiçeklerle donattı.

Gürpınar Belediyesi ilçeyi çiçeklerle süsledi

Yaz mevsimiyle birlikte çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, Gürpınar’a yakışacak çalışmalara imza atıyorlar. İlçenin önemli lokasyonlarında bulunan cadde, kaldırım, meydan ve parkları mevsime uygun çiçeklerle süsleyen ekipler, gerçekleştirdikleri peyzaj çalışmalarıyla da vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

İlçe genelinde farklı renkte 3500 çiçeği toprakla buluşturan ekipler ayrıca daha önce dikilen gül ve süs bitkilerinin bakımlarını ihmal etmiyor.

Gürpınar’ı rengarenk çiçeklerle yaza hazırladıklarını belirten Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “İlçe merkezimizde şu anda 7 caddemizde hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Bir taraftan bu çalışmaları sürdürürken diğer tarafta estetik anlamda dokunuşlar yaparak ilçemizi güzelleştiriyoruz. Dikimi yapılan çiçekler ilçe merkezimize farklı bir hava kazandırdı. İnşallah 7 caddemizde de çalışmalar bittiğinde gerçek manada kent kimliğini kazanmış bir ilçe konumuna geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren ilçe esnafı ise belediye ekiplerine ve Başkan Tanış’a teşekkür ettiler.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2023, 10:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bunları 2023'te hızla başaracağız
Bunları 2023'te hızla başaracağız - 13 ay Önce

Yollarımız güzel olsun. Asfaltı ve parke taşlarıyla, kaldırım ve refüjleriyle, yeşili ve aydınlatmasıyla, temizliği ve bakımıyla mükemmel olsun. Semt ve mahalleler, park ve açık alanlar pırıl pırıl olsun. Yeşil olmayan refüj ve kavşak kalmasın. Çarşılara, semtlere, mahallelere çok sayıda yeni park ve yeşil alan yapılsın. İlçelerimizin yeşil dokusu artsın. Araçlar için otopark meydanları, kapalı otoparklar ve çok katlı otoparklar yapılsın. Çarşılar, caddeler ve sokaklar geniş ve ferah olsun. Trafik rahat aksın. Kaldırımlar boş olsun ve sadece yayaların olsun. Şehirlerimiz çiçek gibi olsun. Erciş, Gürpınar, Çatak, Gevaş, Bahçesaray, Erciş, Çaldıran, Saray, Muradiye, Özalp, Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçelerimizi ilgili bütün kurumlar bu yönleriyle, bu ihtiyaçlarıyla, bu eksikleriyle masaya yatırıp ihya ederse, ilçelerimizin çehresi değişirse vatandaşlar kadirşinaslıklarıyla bunu gönülden takdir edecektir. İnsana hizmet, kente hizmet, çevreye hizmet, doğaya hizmet aynı zamanda hem bugüne hem de geleceğe yatırımdır. İnsan elbet bir gün ölür ama eserleri ve hizmetleri kalır, insanlar her zaman şükranla ve dua ile anar.

SIRADAKİ HABER