banner31

Gelecek Partisi’nden engellilere ziyaret

Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Van’da engellilere yönelik faaliyette bulunan STK’ları ziyaret etti.

Gelecek Partisi’nden engellilere ziyaret

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık ve yönetim kurulu üyeleri Van Bedensel Engelliler Derneği ve Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret ederek sıkıntılarını yerinde dinledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Van Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Hanefi Baykara, engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlattı. 

Herkesin bir engelli adayı olduğunu ve bu yüzden engellilere gereken önemin her alanda verilmesi gerektiğini kaydeden Hanefi Baykara, yapılacak olan çalışmalarda engellilerin düşünülerek yapılması gerektiğini vurguladı.

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Fazıl Bor ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Karabıyık ve ekibine teşekkür etti.

Ziyaretler kapsamında açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık ise, “Toplumun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümüne yönelik duyarlılığın artması en öncelikli temennimizdir. Engelli bireylerin sosyal yaşama ve çalışma hayatına kazandırılması için herkesin üzerine düşen bir sorumluluk var ve bu sorumlulukları yerine getirip, onları topluma kazandırmak, üretken bireyler olarak ailenin yükünü azaltmak, istihdam sağlamak gibi bütün tedbirlerin alınması gerekiyor. Bu önemli haftanın bir toplumsal farkındalığa dönüşmesi, gelecekte engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya vesile olması temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyorum” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER