Gazeteci Yılmaz ve Emir mezarı başında anıldı

12 yıl önce Van’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitiren Erzurumlu Gazeteci Sebahattin Yılmaz (52 ve Tuncelili Cem Emir mezarları başında düzenlenen programla anıldı.

Gazeteci Yılmaz ve Emir mezarı başında anıldı

Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde Bayram Oteli'nin enkazında kalarak yaşamını yitiren Erzurumlu Gazeteci Sebahattin Yılmaz için Erzurum Asri Mezarlıkta anma programı düzenlendi.

Programa Vali Mustafa Çiftçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, protokol üyeleri ile meslektaşları katıldı. Okunan Kur'an-ı Kerim ile duaların ardından protokol üyeleri ile gazeteciler, Yılmaz'ın mezarına gül bıraktı.

Büyükşehir Mehmet Sekmen, "9 Kasım 2011 Van depreminde görev yapmak üzere o bölgede olan Sebahattin Yılmaz kardeşimiz, birinci depremden sonra sağlam olduğu iddia edilen Bayram Oteli'nde gece kalırken ikinci bir depremde enkaz altında kalarak şehit oldu. Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz." dedi.

GAZETECİ CEM EMİR, 12. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI

Van’da 2011 yılında meydana gelen depremde hayatını kaybeden gazeteci Cem Emir, memleketi Tunceli’de mezarı başında anıldı.

Van’da 2011 yılında meydana gelen depremde kaldıkları Bayram otelinde meslektaşı Sebahattin Yılmaz ile birlikte enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Cem Emir, ölüm yıl dönümünde Tunceli’nin Hozat ilçesine bağlı Çığırlı köyünde bulunan mezarı başında ailesi ve meslektaşları tarafından anıldı. Anmada konuşan Cem Emir’in kardeşi Sinem Börübaş, “Abimiz sadece abi değil yol göstericiydi, öğretmendi. Kısa ömrüne çok şey sığdırdı. Meslek hayatına çok şey sığdırmanın yanında çok ilkeli ve dürüst bir insandı. Bizde çok büyük izler bıraktı. Onunla birlikte adalet mücadelemizi verdi. Ağır ceza dosyamız kesinleşti. Van’daki bazı müştekilerle ilgili davalar açıldı. Bu devam ediyor. Dolayısıyla çok zor bir süreç. Hem sevdiğiniz insanı kaybetmek hem de adalet mücadelesine girmek. Cem unutulmayacak. İlkeli ve dürüst bir insandı” dedi.

Baba Mehmet Ali Emir ise şubat ayında Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlere değinerek, “Biz yandık başkası yanmasın, bizim canımız yandı başkasının canı yanmasın dedik. Ama maalesef biz ne kadar bağırıp çağırsak da bunlar yine yaşanıyor” diye konuştu.

Kardeşi Bilge Emir de ''Bizimle aynı acıyı paylaşan insanları çok iyi anladık. Binlerce insan depremlerde hayatını kaybetti. Aynı acıları tekrar hissettik. Abimin değerlerini kardeşleri olarak ailesi olarak devam ettiriyoruz. Hep Cem Emir’in kız kardeşi olmaktan gurur duydum hep de öyle kalacağım” şeklinde konuştu.

Anmada, ailesi ve meslektaşları Cem Emir’in mezarına karanfiller bırakarak mum yaktı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2023, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER