Funda Arar bugün Van'da sahne alacak

Van Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Van'a gelen ünlü şarkıcı Funda Arar, bugün Vanlılar buluşacak. Bugün saat 20.00'de başlayacak olan etkinliğe Vanlıların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Funda Arar bugün Van'da sahne alacak

Türk pop müzik şarkıcısı ve aslen Vanlı olan sanatça Funda Arar, bugün Van'da sahne alacak. Türkiye'nin birçok yerinde sahne almaya devam eden Funda Arar, bugün Van'daki hayranlarıyla buluşacak.

'Yoluma Düşen Şarkılar' ile Türkiye'yi turlamaya devam eden Funda Arar, bugün saat 20.00'de başlayacak olan etkinlikte, Vanlılara unutulmaz bir gün yaşatacak.

Van Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan konserde, Funda Arar, hayranlarını şarkılarıyla mest edecek.

Van Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz konserleri aralıksız bir şekilde devam ediyor. Temmuz ayı kültür sanat takvimi kapsamında Türk pop müzik şarkıcısı Funda Arar da Kale Atatürk Parkı Meydanı'nda sahne alacak.

Saat 20.00'de başlayacak olan konserde ünlü şarkıcı sevenlerine birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek. Öte yandan ücretsiz olan konsere, tüm vatandaşlar davet edildi.

FUNDA ARAR KİMDİR?

Aslen Vanlı olan Funda Arar, 1975 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlköğrenimini Ankara'da, orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve Adapazarı'nda tamamladı.

Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Arar, ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk 5'in içine girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yaptı. Yaklaşık bir buçuk yıl albüm çalışmalarını sürdüren başarılı sanatçı, titiz bir repertuar seçiminden sonra stüdyoya girerek 'Sevgilerde' adını verdiği albümünü 2000 yılı Mart ayında tamamladı.

Funda Arar'ı müzikseverler, Necip Fazıl Kısakürek'in şiiri 'Kaldırımlar'la tanıdı. Albümde Kaldırımlar'ın Yanı sıra Behçet Necatigil'in 'Sevgilerde', Gülsüm Cengiz'in 'Yağmur', Şeyda Kılınç'ın 'Ay Doğmadan Gel' şiirleri de yer almaktaydı. Başarılı sanatçı özellikle Kaldırımlar'daki güçlü sesi ve usta yorumuyla dikkatleri çekti.

2001 yılının Şubat ayında ise Kıraç ile birlikte yaptığı düet albüm ile müzikseverlerin karşısına çıktı. İlk klibi çekilen şarkı 'Sevgiliye' oldu bu albümde. 'Sevgiliye' albümünün bir başka özelliği ise Funda Arar'ın bestecilik yönünü ortaya koyan ilk çalışma olmasıydı. Sözleri ve Müziği Funda Arar'a ait 'Seni Düşünürüm' ün klibinin yayına girmesiyle birlikte çok daha geniş kitleler onu tanıdı.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER