banner24

Fidanlık Parkı’ndaki kreş ve gündüz bakımevi hizmete giriyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Fidanlık Parkı’nda açılan dört derslikli Kreş ve Gündüz Bakımevi, yeni binasında 15 Kasım 2021 Pazartesi günü hizmete başlıyor.

Fidanlık Parkı’ndaki kreş ve gündüz bakımevi hizmete giriyor

Büyükşehir Belediyesince çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesinde bulunan Fidanlık Parkı’nda açılan 4 derslikli 48 öğrenci kapasiteli kreş ve gündüz bakımevinde çalışmalar tamamlandı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan ve pandemi nedeniyle yaklaşık olarak 1 yıldız hizmet veremeyen kreş ve gündüz bakımevi için kayıtlar 15 Kasım 2021 Pazartesi günü başlıyor. 26 Kasım 2021 Cuma gününe kadar devam edecek olan kayıtlar yüz yüze alınacak. Kayıt için gerekli olan evraklar ise başvuru esnasında velilerle paylaşılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak eğitim verecek olan kreş ve gündüz bakımevi, 4 eğitmen 4 yardımcı eğitmen, aşçı ve temizlik görevlileri ile tam gün hizmet verecek. Fidanlık Parkı içerisinde doğayla iç içe olan Büyükşehir kreşi, sinema, satranç, drama, oyun ve uyku odaları ile özel kreş standartlarında dizayn edildi.

24-66 ay (2-5 buçuk) yaş grubuna hitap eden kreş ve gündüz bakımevi kayıtların tamamlanmasının ardından eğitim-öğretime başlayacak.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER