Erciş’te asfalt çalışmaları sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Erciş ilçesindeki yol ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma kapsamında 4.8 kilometrelik Karlıyayla mahalle yolu tamamlanırken, 2.6 kilometrelik Cezaevi yolunda ise çalışmalar sürüyor.

Erciş’te asfalt çalışmaları sürüyor

Kent genelindeki yaklaşık 5 bin 507 kilometrelik yol ağını daha kaliteli ve konforlu hale getirmek için var gücüyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçedeki yol ve asfalt çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığınca kentin en kalabalık kırsal ilçesi olan Erciş’te başlatılan asfalt çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 42 kilometrelik asfalt çalışması yapılan ilçede bu yıl ise 4.8 kilometrelik Karlıyayla Mahalle yolu tamamlanırken, 2.6 kilometrelik Cezaevi Yolu’nda ise ekipler hummalı bir çalışma yürütüyor. Çalışma kapsamında toprak işleri, sanat yapıları ve PMT serimi yapılan yolda Bitümlü Sıcak Asfalt (BSK) serimi ise devam ediyor.

Ayrıca ilçe genelinde birçok noktada stabilize, genişletme reglaj çalışmaları da yapılırken, çalışmaların sezon sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2023, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER