Erciş’te 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Van'ın Erciş ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen programla kutlandı.

Erciş’te 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Kaymakamlık binası önündeki Atatürk büstüne çelenk sunulması, akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, daha sonra 23 Ekim depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerin mezarlara karanfil bırakıldı. Erciş Kaymakamlığı konferans salonunda devam programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılarak şiirler okundu.

Burada konuşan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, ‘bir millet kültür ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin sürekli sonuçlar vermesi ancak kültür ordusunun varlığına bağlıdır. Öğretmenler, Cumhuriyet fikren, ilmen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister, yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir’ demek suretiyle öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak öğretmenlerin ne denli bir öneme haiz olduğunu işaret etmiştir” dedi.

Aday öğretmenlerin yenim etmesi ve akabinde şiir ve öykü yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2023, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER