Erciş’te 100. yıl Cumhuriyet turu

 Van’ın Erciş ilçesinde 100 bisikletli ile 100. Yıl Cumhuriyet turu yapıldı.

Erciş’te 100. yıl Cumhuriyet turu

Erciş’te Cumhuriyet’in 100. yılında Kaymakamlık binası önünden başlayan bisiklet turu şehir merkezinden geçip Van-Erciş karayolu üzerinden sahil yoluna geçip sahil yolunda gidiş geliş 1 tur attıktan sonra deniz feneri önünde sonlandırdılar.

Cumhuriyetin 100. yılı bisiklet turuna katılan bisiklet severler yaklaşık 10 km pedal çevirdi. Erciş Belediyesi ekipleri pedal çeviren bisiklet severlere deniz feneri meydanında çorba, meyve suyu, kek ve su ikram etti.

Etkinlik sonrası konuşan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, "Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bisiklet ile pedal çeviriyoruz. Bu etkinliğe Alay Komutanımız, Cumhuriyet Başsavcımız, protokol üyelerimiz, geleceğimizin teminatı sevgili gençler ve Ercişli bisiklet severler katıldı. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun ilelebet yaşasın Cumhuriyet" dedi.

Etkinliğe Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, 108. Topçu Alay Komutanı Kurmay Albay Melih Akdağ, Cumhuriyet Başsavcısı Suat Arslan İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Onur Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, kurum amirleri ve çok sayıda bisiklet sever katıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2023, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER