Engelli öğrenci sınav merkezine taşındı

Van’da Açıköğretim sınavına katılan engelli öğrenci Gülsüm Kerkesar, Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile sınava gireceği merkeze taşındı.

Engelli öğrenci sınav merkezine taşındı

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin düzenlediği güz dönemi final oturumları Cumartesi ve Pazar günleri yapılıyor.

    Sınav için haftasonu mesai yapan Van Büyükşehir Belediyesi ‘engelli transfer aracı’ kentteki engelli öğrencileri üniversite hayallerine taşıdı. 

  Bu kapsamda Sosyal Hizmeteler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne sınav için 'engelli transfer aracı' başvurusunda bulunan Gülsüm Kelkesar’ın talebi karşılandı. 

   İpekyolu ilçesi Vali Mithatbey Mahallesinde ikamet eden öğrenci evinin önünde alınarak, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesindeki sınav salonuna götürüldü.
  Sınav sonrası tekrar evine bırakılan Sosyal Hizmetler Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Gülsüm Kerkesar, Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.
  Okulu bitirme hayalleri kurduğunu belirten Gülsüm Kerkesar, “Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetini internette gördüm. Sınav için Belediyeye ulaşıp talepte bulundum. Sağ olsunlar talebime hemen karşılık verdiler. Sınav yerime zamanında ulaştım ve sorunsuz bir şekilde evime geldim. Bizlerin engellerini ortadan kaldıran herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2022, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER